עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצעת חוק להשלמת בניית גדר הביטחון ותיקון הפרצות באיו''ש

כאשר שיקולים פוליטיים גוברים על שיקולים ביטחוניים – זה כבר מחדל חמור, שאזרחי ישראל כולם משלמים את המחיר הגבוהה ביותר עליו, כולל בחיי אדם. 

כאשר שיקולים פוליטיים גוברים על שיקולים ביטחוניים – זה כבר מחדל חמור, שאזרחי ישראל כולם משלמים את המחיר הגבוהה ביותר עליו, כולל בחיי אדם. זה כל הסיפור של המחדל המתמשך של הממשלה הזו, בחוסר כוונתה להשלים את בניית גדר הביטחון סביב יהודה ושומרון.

היום דחתה וועדת השרים, בפעם השלישית, את הצעת החוק שלי להשלמת בניית גדר הביטחון ותיקון הפרצות באזורי גוש עציון, דרום הר חברון ומעלה אדומים, הצעה המחייבת את הממשלה לראות בצעד זה כפרויקט לאומי מועדף, שיושלם בדחיפות בתוך 18 חודשים.

במצב הנוכחי של אין גדר - מאפשרת הממשלה לגורמי טרור, לשוהים בלתי חוקיים וגורמים עבריינים, לעבור בחופשיות באותן פרצות רבות, ולחדור באין מפריע משטחי הרשות הפלסטינית לשטח ישראל. לכן צה"ל והשב"כ ממליצים ותומכים בהשלמת בניית הגדר, שתהווה מערך בטחוני ממשי למניעת הסתננות וסיכולה.

זה אינו נושא חדש, שהונח לפתע על השולחן. מדובר באותה גדר ביטחון שכבר הוכחה כאפקטיבית כאשר הובילה לדעיכת האינתיפאדה השנייה ומנעה פיגועים רצחניים בלב ישראל, שאת השלמתה דרשו כל גורמי הביטחון. זו גם אותה גדר שהעבודות עליה החלו אי שם לפני 15 שנה, לאחר החלטת ממשלה בעניין. 

והשאלה שחייבת להישאל שוב כעת – מה לה, לממשלה הזו, שעוצר מבעדה לקבל החלטה כל-כך בסיסית והכרחית למניעת הפיגוע הבא? 

ושלא יתרצו לנו החלטות בטענה של עלויות גבוהות, מדובר קודם כל בסדר עדיפויות, וכולנו יודעים שיש כסף בקופת המדינה, במיוחד עבור פרויקטים חד פעמיים והכרחיים שכאלו. מתוך ה-20 מיליארד ש"ח עודפי גבייה ממסים אשתקד, מה יותר נכון מלהשקיע סכום חד פעמי של 1.3 מיליארד להשלמת הגדר? החיים של כולנו יקרים מפז.

כשתעלה ביום רביעי הקרוב הצעת החוק שלי להצבעה במליאת הכנסת – אנחנו בטוח נהיה בצד הנכון. אבל אל תתפלאו אם לא תשמעו על כך, כי הקואליציה הזו כנראה תעדיף, כדרכה, עמדה פוליטית משיחית מסוכנת, של קומץ קיצוניים ולטובתם בלבד, על פני פעולה אחת נכונה למען הביטחון שלנו.

Image may contain: 3 people

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©