עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

חוק האין-גיוס / מקבלים פטור

החוק שיאפשר גם לצעירים שעזבו את העולם החרדי להשתמט מגיוס לצה"ל

הוא מתקרב: החוק שיאפשר גם לצעירים שעזבו את העולם החרדי להשתמט מגיוס לצה"ל.

בהמלצות הוועדה של משהב"ט לגיוס חרדים, ישנן מספר המלצות חיוביות ומספר המלצות חמורות. ההמלצה החמורה ביותר היא מתן כרטיס להשתמטות משרות בצה"ל לצעירים שפרשו מאורח חיים חרדי בגילאי 14-18, ובלבד שרק יכריזו בהגיעם לגיל 18 "שתורתם אמונתם". 

דוגמה להמלצה חיובית היא ההצעה לחזק את אלו שישלימו שירות מלא בצה"ל, או במילים אחרות "הילדים של כולנו", שיהיו זכאים למימון מלא של לימודי תואר ראשון. אבל בואו נודה על האמת, כבר עתה ברור שהמלצה זו תשאר על הקרח, ולא תכנס לחוק שיוגש לאישור הכנסת. 

ב"יש עתיד" משום מה מחבקים את ההמלצה, אבל האמת היא שהם משטים בכולם ומתהדרים בניצחון לא להם. הסנקציות הפליליות שהיו הבסיס לחוק השוויון בנטל שלהם, להן אני התנגדתי בכל מאודי עוד בכנסת הקודמת כחבר בועדת שקד - לא נכנסו להמלצות, ובצדק (!), בעוד הסנקציות הכלכליות, אותן טענו שאי אפשר להטיל - דווקא בפנים. 

בדיוק במקומות בהם "יש עתיד" כשלה, בעידוד שירות חרדים מרצון ולא בכפייה וענישה פלילית, אני דווקא תומך. זה גם החלק החיובי בהצעה הנוכחית.

המטרה בסופו של יום היא לחזק את השוויון בגיוס ולקיים את ערך צבא העם, אך כפי שזה נראה כעת - גם רוב החרדים שתורתם אינה אמונתם ישתמטו, וגם המשרתים לא יזכו לתקצוב עבור תגמול והוקרה ראויים.

Image may contain: one or more people and people standing

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©