-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

כשהדרום בוער - תתעורו מהתרדמת

ברכות לממשלה שהחליטה להתעורר מהתרדמת שהייתה שרוייה בה 

24/07/2018

ברכות לממשלה שהחליטה להתעורר מהתרדמת שהייתה שרוייה בה ומסדר העדיפויות הלקוי שלה, ששם את תושבי הדרום להפקר, והתחילה להציע פתרונות למצב ההומניטרי בעזה.

שוב נוכחנו לכך שאין קשר בין הצהרותיו של ליברמן לתקשורת - על כך שלא צריך להתמודד עם הבעיה ההומנטרית בעזה, לבין המהלכים שהוא מוביל בפועל - כמו נמל פלסטיני וחווה סולארית לאספקת חשמל לרצועה.

כבר לפני שנים במתווים שפרסמתי, הצגתי את שני הרעיונות האלו ורעיונות נוספים כאינטרס ישראלי מובהק. כל ההצעות והפתרונות הללו העלו כבר יותר מדי זמן אבק על שולחן הממשלה, ממשלה שעשתה הכל כדי להתעלם מהמצוקה ההומניטרית הקשה בעזה ומההבנה שאויב מיואש וחסר תקווה הוא האויב המסוכן ביותר.

אם להתייחס לתוכן ההצעה של ליברמן: נמל בקפריסין בפיקוח של הקוורטט מהווה צעד חיובי, אבל הוא אינו יזרים השקעות ומקומות עבודה לרצועה, ולכן לא יתן פתרון למצוקה הכלכלית שם. הרעיון של נמל בקפריסין נכון שיהווה פתרון ביניים בלבד, עבור אותן שנים בהן יוזרמו מליארדי דולרים לרצועה לצורך בניית נמל עמוק מים בעזה.

בנוגע לשליטה הביטחונית בנמל, בואו נדגיש - נמל בעזה בפיקוח הקוורטט הוא לאין ערוך בטוח יותר ממעבר רפיח בפיקוח מיצרי, שממשלת ישראל הנוכחית כל-כך מעוניינת בו.

כמו כן, חשוב לציין שהתנאי הבסיסי לקיומו של כל מהלך כלכלי לפיתוח הרצועה צריך להיות החזרת גופות החיילים והשבויים הישראלים, ולכן נכון לחזור ולומר זאת ציבורית שוב ושוב בריש גלי.

האזינו לראיון שנערך איתי בכאן רשת ב >>

https://www.youtube.com/watch?v=SBTAHDa-CcI

Image may contain: outdoor, text and water

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.