עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הצלחה חשובה במאבקנו בהדתה

מברך את הרמטכ"ל על היישום המהיר של פנייתנו, שבא לידי ביטוי באיגרת אותה הפיץ האלוף מוטי אלמוז

ברצוני לשתף בהצלחה מהירה וחשובה במאבקנו בהדתה.

לפני כשישה חודשים כאשר הקמנו (קסניה סבטלובה, תמר זנדברג ואנוכי) את השדולה החילונית בכנסת, פנינו כמקובל לחברות וחברי כנסת נוספים ממפלגות אחרות להצטרף, ונענינו בשלילה. איש מחברי הכנסת של יש עתיד, כמו גם מחברי הכנסת של ישראל ביתנו וכולנו, לא ניאות להצטרף להקמת השדולה. אם לומר את האמת, גם לא מעט חברים וחברות מהסיעה שלנו, המחנה הציוני, הרימו גבה וחלקם אף יותר מכך.

אני שמח לבשר לכן/ם, חברותי וחברי למפלגה, שלאחר מספר חודשים מועט, כבר הצלחנו במסגרת השדולה להשפיע על חיי כל אחד ואחת מאיתנו, שיש לו/לה ילדים או קרובים בצה"ל או שיהיו כאלו - במאבק כנגד תהליך ההדתה בצה"ל, המתמשך זה שנים רבות.

מיד לאחר כינוס השדולה בנושא ההדתה בצה"ל שנערך לפני כשבועיים, שלחנו מכתב לרמטכ"ל (מצורף), בו הודנו לו על פעילותו בעניין, אך גם טענו שלמרות פקודות מטכ"ל ברורות, קיימים מפקדים בצה"ל הפועלים בניגוד לפקודות מטכ"ל ולמעשה קובעים דין לעצמם ולפקודיהם - מנושא השרות המשותף לגברים ולנשים, דרך תכנים הקשורים ביהדות, ועד לנושאים הקשורים בכללי משמעת והתנהגות, בהופעה ובלבוש של חיילים וחיילות.

דרשנו מהרטמכ"ל לפעול מיידית מול אותם גורמים אשר כופים את אמונתם ואורחות חייהם על האחר - שכן מדובר בתהליך של כפייה שעלול לשנות את צה"ל ללא הכר, ועמו אף את פני החברה הישראלית כולה.

אני מברך את הרמטכ"ל על היישום המהיר של פנייתנו, שבא לידי ביטוי באיגרת (מצורפת) אותה הפיץ למפקדי צה"ל האלוף מוטי אלמוז, ראש אכ"א, ובה כתב "הפקודות בנושא ההופעה, הלבוש והשירות המשותף הן פקודות מחייבות, ויש לפעול על פיהן וכלשונן. אף מפקד אינו רשאי להחליט על דעת עצמו להחמיר מהן או להקל בהן". כך פשוט - כך נכון.

עמדה נחרצת זו ראוי שתחלחל עמוק אל תוך כללי המשמעת והאופי הצה"לי - וזאת כדי להבטיח שיהיה לנו צבא ממלכתי, בו הדרישות המבצעיות הן המנחות ולא אלו ההלכתיות, שכן היותו צבא העם, של כלל תושבי ישראל, הוא שורש קיומו. 

המאבק בהדתה עוד לא תם - אנו נמשיך ונעקוב שהפקודה מייושמת במלואה בשטח, כולל בהיבטים פרוצים נוספים, כמו מול אותם רבנים המשמשים כראשי מכינות קד"צ ומתבטאים נגד פקודת צה"ל והשירות המשותף, נגד שירות נשים ונגד קבוצות שונות באוכלוסיה כמו הלהט"ב - רבנים אשר להם יש לסגור את הפה ואת הברז - ולמנוע את המשך פגיעתם בצביונו הממלכתי והפלורליסטי של צה"ל בפרט והחברה הישראלית בכלל.

קראו את המכתב ששלחנו לרמטכ"ל:

האיגרת ששלח האלוף אלמוז למפקדי צה"ל:

אני מזמין אתכן/ם לקרוא ולשתף את הפוסט שלי בפייסבוק בנושא:

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©