עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

מהי האסטרטגיה של ישראל ברצועת עזה?

לממשלת נתניהו-ליברמן אין תשובות, הם שרויים מזה חודשים בתרדמת עמוקה.

ההסלמה בדרום בשיאה, אזעקות נשמעות מאמש ללא הפסקה, כולם ערוכים ודרוכים, אבל לממשלת נתניהו-ליברמן אין תשובות. הם שרויים מזה חודשים בתרדמת עמוקה, חסרי כל יוזמה, ואז יוצא שהחמאס מכריז עבורנו על היציאה למלחמה.

אז בואו נשאל שוב את אותה השאלה: מהי האסטרטגיה של ישראל ברצועת עזה? מה המטרה?

כשממשלת ישראל פועלת במחשכים (אם היא בכלל פועלת) ואינה מציגה בברור את כוונותיה, איך נדע האם המערכה אליה אנו נגררים היא מלחמת אין ברירה? איך ידעו תושבי העוטף האם המחיר היומיומי שהם משלמים ראוי? או שהם שוב משמשים רק כבני ערובה בידי הממשלה, להשיג מה? האם ממשלת נתניהו מעוניינית בהסדרה ברצועה? ואם כן, אז מה היא אותה הסדרה? האם השבת גופות חיילינו והשבויים היא חלק ממנה? 

ממשלת נתניהו לא נותנת לנו תשובות - וזו כבר בעיה מסוכנת. אין לה לממשלה יעדים ברורים, אין יוזמה ואין דרך, אז היא עסוקה רק בעוד דחייה ובאין ברירה.

בינתיים החמאס הוא זה שמרתיע את ישראל, והוא זה ששוב מוביל את המשוואה וגורר אותנו לאותם עימותים מוכרים וסבבים חוזרים.

אי אפשר לקבל את המצב הקיים - לא את הקיפאון של ממשלת ישראל נוכח ההתקפות בדרום ולא את קיפאונה בהעדר יוזמה ברורה לפתרון המשבר בעזה של אוכלוסיה מיואשת, שאין לה מה להפסיד. 

אם לא נזוז קדימה, הפחד של נתניהו מלהוביל ימשיך לשתק את הביטחון של כולנו.

Image may contain: 2 people, people standing and text

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©