עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הילדים שלכם לא ילמדו על אבולוציה כי היא פוגעת ברגשותיהם

מי ששולט במערכת החינוך, ממלכתית ודתית כאחד, החליט ש“הרגישות הדתית” גוברת על הזכות של כל ילדינו לדעת.

הילדים שלכם לא ילמדו על אבולוציה כי היא פוגעת ברגשותיהם.

זהו עונש נוסף לחברה הישראלית כולה ממערכת החינוך שנמצאת בתהליך הדתה הרסני. המדינה כבר אינה מסתפקת בכך שרשות שמורות הטבע מוחקת את איזכור גילה הגיאולוגי של מערת נטיפים מכיוון שזה יפגע ברגשותיהם של חלק מהמטיילים שעדיין מאמינים שהעולם נברא רק לפני 5768 שנים, עכשיו גם מערכת החינוך לא תגלה לילדינו בבתי הספר שמוצא האדם הוא מן הקוף.

כך יכול כל שר חינוך מזדמן לטעון גבוהה גבוהה על מגוון מגמות חיוביות, על חשיבות לימודי המתמטיקה והאנגלית - אבל אז מסתבר שהתכנים עצמם הולכים בדיוק בכיוון ההפוך, ושלמשל התחום הבסיסי ביותר בלימודי הביולוגיה והמדע בכלל, האבולוציה - פשוט נעלם. במכוון.

ולמה? כי מי ששולט באותה מערכת חינוך, ממלכתית ודתית כאחד, החליט ש“הרגישות הדתית” גוברת על הזכות של כל ילדינו לדעת, ללא הבדלי דת, גזע ומין - ממש שימוש למופת בערך השוויון. הפחד הוא שמידע בסיסי שכזה, על התפתחות האדם והסביבה, עוד עלול להביא מחלוקות קשות בשאלות של דת ומוסר, אז עדיף להרחיק אותו כמה שאפשר מאוזניהם של ילדינו, ואולי אף למחוק אותו כליל.

מלבד הההשוואות והסטטיסטיקות הפחות מחמיאות למצב החינוך בישראל, אם להסתכל נטו עלינו ועל דור העתיד כאן - זה פשוט לא הגיוני שמערכת החינוך בישראל ב-2018 תהיה כל-כך מוכוונת, מתרחקת מהמציאות, שילדים ילמדו שאחד משלבי הגידול של הצמח כולל תפילה לגשם או שלא ישמעו את המילה אבולוציה, וזאת מסיבות דתיות ובשל מגמות דתיות שהשתלטו על חיינו במגוון תחומים.

אז בקריאה אישית, עד שנעצור את המגמה ולקראת פתיחתה של שנת הלימודים החדשה, מוזמנות ומוזמנים לעשות לילדיכם טובה ענקית, ולחשוף אותם לפלא אבולוציוני - לפרקים הראשונים בסדרה “היה היה”.

צפו בכתבתם של עמרי מניב ודוד רדאה בחדשות עשר >> https://www.10.tv/news/171410

40418494 1251120985029563 507890169198673920 n

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©