עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נתניהו מפקיר את ביטחון ישראל בידיו של אבו-מאזן

יצא המרצע מהשק: מתברר שלתפיסתו של ביבי וממשלתו, ביטחון אזרחי ישראל, ובפרט בטחונם של אזרחי העוטף - כולו בידיו של אבו-מאזן.

"אנחנו מתכוננים לכל התרחישים" - אמר זה שמתחנן עכשיו לנשיא מצרים שיוציא לנו את הערמונים מהאש.

כך נראית ממשלה כושלת. פעם אחר פעם מוכיחה לנו הממשלה והעומד בראשה בפרט, שכל מה שמוכרים לנו ולעולם זה יח"צ ריק מתוכן, בעוד המוצר הכי חשוב - המדיניות - פשוט לא קיים. אין חזון ואין אסטרטגיה, יש רק טקסטים באנגלית ותחושת מיחזור.

חודשיים מספר לנו ביבי על "הסדרה". ועכשיו מתברר שההסדרה שתמנע מלחמה נוספת בדרום כולה בידיים של אבו-מאזן, שמשחק את ה-hard to get. אז ביבי מתחנן בפני א-סיסי, נשיא מצרים, שיעשה טובה וישכנע את אבו מאזן להסכים. 

יצא המרצע מהשק: מתברר שלתפיסתו של ביבי וממשלתו, ביטחון אזרחי ישראל, ובפרט בטחונם של אזרחי העוטף - כולו בידיו של אבו-מאזן. 

ומה כן? הם נושאים ונותנים עם חמאס, מורתעים, סליחה - משקשקים ממנו, מובלים בשטח על-פי רצונו של חמאס ובמדיניות על-פי הפת"ח, ומה שבטוח - הם ויתרו על תפקיד ההובלה. עוד סבב, פחות סבב, עוד הסלמה, פחות הסדרה, עוד מתיחות - הם זורמים.

ושוב, מי שהכי נפגע מהפער העצום בין ה"מוכנים לכל תרחיש" לבין הביצוע, אלו הם אזרחי ישראל, תושבי הדרום, החקלאים, בעלי העסקים בעוטף, שפשוט לא סופרים אותם. זאת אומרת, סופרים כן - אבל את מספר השבועות שחלפו, את הדונמים והשדות השרופים, את המשתתפים בהפגנות, את אמצעי הלחימה - אבל לא את מספר הניסיונות להגיע פיתרון, כי את זה אפילו לא מנסים.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©