עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל

"קשה לצפות שמפעולה חד-פעמית תחול תמורה מהפכנית" כך אמר ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין ז"ל לפני למעלה מ-40 שנה. איך המשפט הזה נכון גם להיום?

"קשה לצפות שמפעולה חד-פעמית תחול תמורה מהפכנית" כך אמר ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין ז"ל לפני למעלה מ-40 שנה.

משפט מתעתע, מצד אחד - הוא מתאר בצורה ברורה וחדה את דרכו של רבין, את החשיבות שראה בקיומם של תהליכים, ושרק באמצעות דרך סדורה, סבלנות ופעולה נחושה אפשר ליצור שינוי.

מצד שני, כביכול - עלולים לטעות שהמציאות הוכיחה שפעולה מזעזעת אחת ו"חד-פעמית", רציחתו של רבין, היתה באופן בלעדי זו שגדעה את חזונו והובילה אותנו בן לילה, לקרע העמוק והכואב ביותר של החברה הישראלית.

אולם בפועל, אין בין הצדדים הללו פער ממשי.

צריך לחזור, להזכיר ולזכור: רצח רבין לא היה פעולה חד-פעמית מפתיעה שנעשתה בתוך ריק. היתה זו תוצאה של הסתה מתמשכת, של קבוצה פוליטית אותה התסיסו נבחרי ציבור ממחנה הימין, שהובילו בעקביות הלך רוח פוליטי מסוכן של שיסוי ושנאה. 

לכן המשפט הזה של רבין, שנאמר אז - נכון על אחת כמה וכמה גם היום.

בעוד היו אלו אנשי ציבור שגידפו את שמו ורבנים שהוציאו דין רודף כנגדו, אשר בחרו בהסתה מתמשכת שתוצאותיה הרסניות, עלינו, כולם, להמשיך לבחור ולהאבק לקיום חזונו של רבין - באמצעות תהליך ארוך ואמיץ של חתירה לשלום עם אויבנו, של חיבור חלקי החברה, צמצום אי-השוויון וחיזוק הדמוקרטיה.

זו תהיה התמורה המהפכנית לה ייחל.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©