-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

מסה קריטית של שחיתות סביב בנימין נתניהו

בימים האחרונים אנחנו עדים לכך שקבוצה סגורה של מקורבים מובילה את המערכת הציבורית לשיתוק וניוון, פוגעת בכלי התקשורת, בדמוקרטיה ובביטחון הלאומי שלנו. כאשר כל הכוורת המקורבת לרוה”מ נחקרת או חשודה בפרשות שוחד ושחיתות, זו בהחלט אינה תופעה שולית אלא מסה קריטית והרסנית. 

13/07/2017

 מסה קריטית של שחיתות. 

בימים האחרונים אנחנו עדים לכך שקבוצה סגורה של מקורבים מובילה את המערכת הציבורית לשיתוק וניוון, פוגעת בכלי התקשורת, בדמוקרטיה ובביטחון הלאומי שלנו. 

כאשר כל הכוורת המקורבת לרוה”מ נחקרת או חשודה בפרשות שוחד ושחיתות, זו בהחלט אינה תופעה שולית אלא מסה קריטית והרסנית. 

נכון שבשלב זה מדובר בחשדות, ולכל אדם יש את חזקת החפות, אך עדיין עצם מעורבתו של רוה"מ, נבחר ציבור בכיר, בפרשיות שחיתות פעם אחר פעם, יוצרת בפניו סימן שאלה מוסרי גדול. השחיתות הפכה אצלו להרגל, ונראה שהכוורת סביבו רק מפזרת את הבשורה המדאיגה.

מצד אחד המקורבים הנחקרים בפרשת הצוללות: פרקליטו, איש סודו ובן דודו של נתניהו דוד שימרון, מועמדו לראשות המל”ל בר-יוסף וגנור המיוצג ע”י שימרון. מן הצד השני המקורבים הנחקרים בפרשת בזק: איל ההון אלוביץ’ ומנכ"ל משרד התקשורת פילבר.

אליהם ניתן להוסיף עוד רשימה ארוכה של מקורבים שנחקרו או נמצאו אשמים: פרח לרנר, ארי הרו, נתן אשל, גיל שפר ועוד. וכל זה בלי להזכיר בכלל את הפרשיות בהן נחקר נתניהו עצמו, אותן לצערנו הפסקנו לספור.

זה לא קורה בטעות וזה לא מקרי. מה ראש הממשלה משדר לסביבה הקרובה אליו שמאפשרת לה לנהוג באופן משולח רסן וחסר אחריות? מה קורה שם שמוביל לחשדות בדבר קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים, איסור הלבנת הון וקומבינות אחרות? השחיתות איננה תופעה חולפת, מדובר במדיניות.

התמונה מתוך ידיעות אחרונות, עמ' 3

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.