עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

בלי תקשורת חופשית אין דמוקרטיה

בלי תקשורת חופשית אין דמוקרטיה

יש מעט דברים שפוליטיקאים אוהבים כמו לספר על עצמם ועל הישגיהם. אנחנו מכירים את זה היטב: רק תתנו לפוליטיקאי מיקרופון, או דף פייסבוק משלו, והוא יפליג בסיפורים מדהימים על מסירותו הציבורית והישגיו חסרי התקדים.

זו הסיבה שאסור שפוליטיקאים יחזיקו את המיקרופון.

וזו הסיבה שאסור לנו להתבלבל ולחשוב שהמאבק של הקואליציה הנוכחית בהובלת נתניהו, כחלון, דרעי ובנט נלחמת לשתק ולהגביל את התקשורת נובע מדאגה ואהבה למדינה.

הם אוהבים רק את עצמם, ודואגים רק לעצמם.

והם חלשים כל כך שהם לא יכולים לשאת ביקורת. גם לא כשמשמיעים אותה העיתונאים הכי מוערכים ושקולים שלנו.

הם רוצים שלטון מוחלט.

לי זה ברור שבלי תקשורת חופשית ובלי ביקורת, שלפעמים יכולה להיות מכאיבה ונוקבת, לא תיתכן דמוקרטיה.

אני גם יודע שביקורת עיתונאית היא הרבה פעמים קרש ההצלה האחרון של אזרחים מפני פקידי ונבחרי ציבור שלא עושים את העבודה שלהם או מזלזלים באזרחים. זו לא אמת יפה, אבל זו אמת חיונית לשמירה על המדינה שלנו.

מנסיוני כמפקד סיירת מטכ"ל וכיזם ומנהל בתחום ההיי-טק הרפואי, אני יודע שרק תחקיר מעמיק ואמיתי, כולל של טעויות והחלטות שגויות, הוא המפתח לשיפור יכולות ולהטמעת ערכים של אמירת אמת ושותפות. לא הסתרה ולא מחמאות ריקות.

אלה נורמות והרגלים של דיקטטורות.

החבלה של הקואליציה הנוכחית בתקשורת הישראלית, החיונית לדמוקרטיה ולשמירה על שיח ציבורי פתוח ומושתת על עובדות, היא מעשה מכוער שאסור לעבור עליו בשתיקה.

זה המבחן האמיתי של פוליטיקאים: מי שטובת הציבור לנגד עיניו בעד תקשורת חופשית, אפילו כשהוא יודע שהוא עלול לשלם על כך מחיר אישי. מי שרק טובתו האישית לנגד עיניו משתיק כל ביקורת.

לצערי הממשלה הנוכחית הזו דואגת רק לאינטרסים שלה, ולא לאינטרסים של הציבור. ולכן זו חובתנו כישראלים פטריוטים לשלוח אותה הביתה.

כיו"ר מפלגת העבודה אני אדאג שהתקשורת תישאר חופשית מאיום, והנזק שנעשה עכשיו יתוקן. אני רואה בזה מחוייבות עמוקה שלי לכל אזרח ואזרחית בישראל.

בלי תקשורת חופשית אין דמוקרטיה. ואנחנו, בניגוד למה שהקואליציה הזו עושה, נשמור על ישראל דמוקרטית.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©