עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

בואו נדבר על גזענות

אמש צויין ברחבי העולם היום הבינלאומי למאבק בגזענות

התאריך הזה, 21 למרץ, נקבע על ידי ארגון האומות המאוחדות לפני 57 שנים, אחרי תקרית שבה 69 מפגינים נגד האפרטהייד בדרום אפריקה נורו למוות על ידי המשטרה.

המאבק נגד התופעה המכוערת של גזענות הוא חובתה של חברה מתוקנת. לא מפני שהאו”ם אמר או בגלל שהשמאל מתעקש על זה, אלא כי אנחנו מאמינים שכל אדם, ללא הבדל דת, מין, גזע או נטיה מינית, זכאי לזכויות שוות. זהו ערך יסוד.

גם מגילת העצמאות של מדינת ישראל מבטיחה שמדינת ישראל "תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין”.

לצערנו, היום הזה עדיין לא כאן. מדינת ישראל, שבעבר התמודדה באומץ עם האתגרים המוסריים שלה, הפכה למשותקת. קואליציית הימין לא מעוניינת בשוויון זכויות לכל יושבי הארץ. גרוע מזה, ישנם חברים בקואליציה הזו שמדברים בגלוי על העדפת היהודית על-פני הדמוקרטית, סוג של עליונות של האזרחים היהודים על הקבוצות האחרות.

יושבים בהנהגת המדינה אנשים שמאמינים שיש להפריד בין יולדות על בסיס מוצא ובין תלמידות חרדיות על בסיס עדתי.

אנחנו דוחים בתוקף תפיסות כאלה. ואנחנו דוחים בתוקף את הציניות וחוסר האכפתיות של ממשלת הימין במאבק בתופעות הפסולות של גזענות ויחס מפלה כלפי קבוצות החיות בארץ הזו.

כל חיי האמנתי בשמירה על מדינת ישראל ובטחונה לצד מחוייבות עמוקה לערכים הומניים ושמירה על כבודם וזכויותיהם של כל בני האדם ללא אפליה. חשוב ומהותי בעיניי שישראל תכבד את זכויותיהם של יוצאי אתיופייה ויוצאי חבר העמים, את הבדואים, הערבים, הדרוזים וקבוצות אחרות, נשים וקהילת הלהט"ב.

ביום הזה אנחנו זוכרים שאנחנו מחוייבים לחברה טובה וצודקת יותר.

אנחנו מוכנים להאבק על כך, ואנחנו יודעים שננצח.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©