עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ראיון על תקציב הביטחון לשנת 2017 / דבר ראשון

ראיון מעמיק שפורסם באתר 'דבר ראשון' ועושה קצת סדר במושגים האלו שנקראים תקציב הביטחון וחוק ההסדרים, שלמרבית האנשים אינם ברורים כלל.

מה אתם יודעים על תקציב הביטחון שאושר שבוע שעבר בכנסת?

ראיון מעמיק שפורסם באתר 'דבר ראשון' ועושה קצת סדר במושגים האלו שנקראים תקציב הביטחון וחוק ההסדרים, שלמרבית האנשים אינם ברורים כלל.

לראיון המלא - ראיון עם ח"כ עמר בר-לב ב"דבר ראשון" פורסם בתאריך 25/12/2016

בפני חברי ועדת החוץ והביטחון הובאו לדיון בזק נושאים גדולים ומורכבים שאושרו בפרק זמן קצר ואחרי דיונים מרתוניים.

כך לדוגמא, אישרה הוועדה את יישום מסקנות ועדת גורן, ואת תנאי הפנסיה החדשים לאנשי הקבע. במקרים האלו, הפלטפורמה של חוק ההסדרים לא איפשרה דיון עמוק ומהותי.

הקואליציה עשתה הכל ב'חאפ-לאפ' כדי שתספיק לעמוד ביעדים הלא ריאליים שהציבה לעצמה. חבל ששיקולים פוליטיים של הקואליציה כפו עלינו דיון לא רציני.

למרות שאנחנו מכירים את הממשלה הרשלנית הזאת, יש בכל זאת גם בשורה טובה: חברי הכנסת אישרו את קיצור שירות החובה בצה"ל בחודשיים נוספים. זה מהלך חשוב והכרחי שייעל את ניהול כח האדם בצה"ל ולכן גם יחזק את ביטחון ישראל. תמכתי בו ואמשיך לתמוך בו, למרות שכבר נשמעים קולות של חרטה מכיוון משרד הביטחון.

אבל מעבר לכל מה שמופיע בספר התקציב, תופתעו לשמוע שדווקא עסקאות רכש בסכומים של מיליארדים, כמו רכש הצוללות ומטוסי ה-F35, כלל לא הובאו לדיון מעמיק או לאישור הוועדה.

הכל נסגר במסדרונות הממשלה, בניהולו של רוה"מ ובתיווך של מקורביו.

כחבר בועדת החוץ והביטחון אני מתכוון לפעול כדי שבעתיד עסקאות כאלו תפתחנה לדיון ולביקורת. שאלות תקציביות הן שאלות של סדרי עדיפויות, שצריך לדון בהן בכובד ראש ולא בדיעבד.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©