עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

די לשתיקה הרועמת - מחאת המילואימניקים יוצאי הקהילה האתיופית

חייבים לשבור את השתיקה הרועמת!

היאוש של המילואימניקים יוצאי הקהילה האתיופית ומכתב הסרבנות שפרסמו לא יצר גלים, אלא רק דממה. הדממה הזאת מדאיגה במיוחד משום שהיא בדיוק ההוכחה לאדישות הציבורית וסדרי העדיפויות הלקויים של הממשלה הזו.

"אנו אזרחים בישראל יותר ממחצית חייה של המדינה, ורובנו נולדנו וגדלנו בה. אנחנו רואים בישראל כבית שלנו וממלאים אחר כל חובותינו האזרחיות. מאסנו בדרישת המדינה מאתנו להמשיך ולקיים את החוזה לפיו אנו אזרחים בעלי חובות, אך לא אזרחים שווי זכויות.״ מילים כואבות אלו נכתבו על ידי אותם מאות המילואימניקים יוצאי אתיופיה, ועלינו להגיב לצעקתם.

את תופעת הסרבנות בצה"ל אני מגנה בכל תוקף. שירות בצבא ההגנה לישראל, אם בסדיר ואם במילואים, הוא קודם כל חובה, אך גם זכות, שאין שנייה לה. בצה"ל משרתים זה לצד זה אזרחים מכל קצוות החברה, וזה המקום הכי ישראלי לאחות שברים, לצמצם פערים ולייצר מכנה והווי משותף. תפקידנו להגן על הצבא מהתקפות, מימין ומשמאל, ולשמור על האמון הגבוה שהציבור נותן בו.

אך למרות כל אלו, אל לנו להשאר אדישים ולהניח לדממה הרועמת להגיב למחאתם וכאבם. יש להתייחס לסיבות שהובילו את יוצאי הקהילה האתיופית ליזום מחאת סרבנות מהסוג הזה. הם תרמו למדינה, שירתו שירות צבאי מלא, רבים מהם כקצינים ולוחמים, משרתים במילואים, אבל כאזרחים הם נתקלים יום יום בהזנחה והתעלמות מבעיות הקהילה שלהם, הזנחה שמלווה בגזענות ואפליה שיטתית.

בניגוד לנושאים אחרים שממשלת נתניהו הרבתה לעסוק בהם ושזכו להתעניינות ציבורית ותקשורתית, דווקא הנושא הזה נדחק וכמעט ולא זוכה להתייחסות. מאות המילואימניקים יוצאי אתיופיה לא זכו אפילו לקמצוץ מהיחס שלו זכו תושבי עמונה, התאגיד הציבורי, ארגון שוברים שתיקה ואחרים. האם מישהו בקואליציה היה מתייחס בהתעלמות מוחלטת גם לסרבנות של אנשי שמאל? כנראה שאיפה שלא ניתן להסית, לשסות ולגזור קופון פוליטי - שם לא נמצא את חברי הממשלה הזאת.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©