עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

על ניסיונות הצנזורה של שרת התרבות מירי רגב

לפעמים צריך לומר את האמת העירומה: נסיונות הצנזורה הבלתי פוסקים של שרת התרבות אינם קשורים כלל לתפקידה. הם קשורים לרצון שלה להיות בכותרות.

לפעמים צריך לומר את האמת העירומה: נסיונות הצנזורה הבלתי פוסקים של שרת התרבות אינם קשורים כלל לתפקידה. הם קשורים לרצון שלה להיות בכותרות. וכמו לחבריה, גם לשרת התרבות אין בעיה לפגוע בנורמות הישראליות המקובלות ובאווירה הציבורית הראויה למדינה פלורליסטית כדי לזכות בכותרות. 

אני מתנגד לצנזורה. חופש הביטוי והיצירה הוא ערך עליון בדמוקרטיה. מי שאינם מבינים זאת אינם ראויים לשליחותם הציבורית, וכנראה חוששים מהאמת. אני לא חושש מהאמת. חופש הביטוי הוא ערך יסוד של מדינת ישראל, ושל כל חברה חופשית. 

בתמונה: ציורו המפורסם של יוג’ין דלקרואה, "החירות מובילה את העם". הציור, מ-1830, הפך לסמל עולמי של מאבק למען החופש, והוא מוצג במוזיאון הלובר. חבל שמה שהיה מובן בצרפת לפני כמעט 200 שנה עדיין לא מובן לממשלת הימין שלנו היום.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©