עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

נתניהו אינו מודה באחריותו לדבר מדו"ח מבקר המדינה ומפקיר את אזרחי ישראל

נתניהו מלהג עצמו לדעת, אינו מודה באחריותו לדבר מדו"ח מבקר המדינה ומפקיר את אזרחי ישראל לשאת בעונש.

נתניהו מלהג עצמו לדעת, אינו מודה באחריותו לדבר מדו"ח מבקר המדינה ומפקיר את אזרחי ישראל לשאת בעונש.

הדיון שנערך היום בכנסת בדו"ח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן מראה שוב שנתניהו חי בעולם משלו ומנסה לשכנע אותנו שזהו העולם האמיתי. 

במשך קרוב לשלוש שעות לא התייחס נתניהו ולו לאחד מהלקחים העיקריים אותם הציג מבקר המדינה בפתח הדיון. נותרנו, משפחות שכולות, חברי כנסת וצוות המבקר שנכחנו באולם בחוסר ידיעה האם יש הערה אחת מדו"ח המבקר אותה  מקבל נתניהו ומוכן לשפרה לאחר קבלת הדו"ח. 

בדיון הגדיל לעשות נתניהו והודה כי ידע על איום המנהרות לפני המבצע ואף כינה אותן באותה עת איום אסטרטגי, אך לא עשה דבר כדי להתמודד עמן. להערת המבקר כי לא נערך שום דיון אסטרטגי בקבינט ערב המבצע שאולי היה מונע את המלחמה, כפי שטען שר הביטחון בישיבת קבינט ביום השני למלחמה, התברר בדיון שנתניהו כלל לא מכיר בחשיבותה של אסטרטגיה מדינית וביטחונית ומזלזל ברעיון שצריך כזו.

להערה נוספת של המבקר כי הדרג המדיני לא קבע את יעדיה של המלחמה וצה"ל נאלץ להגדיר לעצמו יעדים אלו תוך כדי לחימה ולטענה כי אין למדינת ישראל תפיסת ביטחון, השיב נתניהו בכעס כבוש שבוודאי שיש לו תפיסת ביטחון, והיא שעלינו להיות הכי חזקים שניתן בכדי שכל מי שיחשוב לחסלנו ידע שיחטוף מכה אחת אפיים. 

באמת תפיסת ביטחון ייחודית, מעשית וראויה. זה מזכיר לי את המשפט שהיינו (ביבי, אני ואחרים) שואלים בתרגילים הקשים ביחידה "למה האחרונים תמיד בסוף?" 

כאשר ירד מהאולימפוס ונתן דוגמא מוחשית לתפיסת הביטחון שלו, הוא הזכיר את הגנת גבולות המדינה בגדר. למרות הזיכרון הקולקטיבי הקצר, עדיין רבים מאיתנו לא שכחו שבניית הגדר לאורך גבול מצריים, שהוא כל כך מתגאה בה, נבנתה שנתיים באיחור ואפשרה לעוד עשרות אלפי פליטים ומבקשי עבודה להכנס לארץ, המכשול הקרקעי סביב רצועת עזה שהיה אמור להתחיל להיבנות לפני למעלה משנה מתחיל להיבנות רק עתה, ואת הצעת החוק שהגשתי, שתחייב את הממשלה להשלים את גדר הביטחון סביב יהודה ושומרון ותמנע חדירת חוליות מתאבדים לשטחנו, הוא הפיל במושב הקודם של הכנסת.

הדיון המביש שנערך היום בכנסת מוכיח שלנתניהו חוקים משלו, אצלו הידיעה פוטרת אותו מעונש והאזרחים משלמים על מחדליו.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©