עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

קריאה לראש הממשלה ושר הביטחון לפעול נגד מנהרות הטרור של חמאס

חמאס שב לחפור מנהרות ויתכן שאחת או יותר אף חצו את הגדר ובכך פגעו בריבונותה של מדינת ישראל. אסור לחזור על מחדל המנהרות ערב צוק איתן. לו הייתי שר הביטחון, הייתי מורה לצה"ל כבר הלילה לצאת לפעולה של השמדת המנהרות המתחדשות.

ח"כ עמר בר-לב, השתתף בכנס לשכת עורכי הדין באילת במושב בנושא התמודדות עם ארגוני טרור ויצא בביקורת קשה כנגד תפיסת הביטחון של ראש הממשלה בכל הנוגע למלחמה בחמאס.

בר-לב אמר כי: "חמאס שב לחפור מנהרות ויתכן שאחת או יותר אף חצו את הגדר ובכך פגעו בריבונותה של מדינת ישראל. אסור לחזור על מחדל המנהרות ערב צוק איתן. לו הייתי שר הביטחון, הייתי מורה לצה"ל כבר הלילה לצאת לפעולה של השמדת המנהרות המתחדשות. ההססנות במדיניות הביטחון של ראש הממשלה פוגעת בכושר ההרתעה של צה"ל ומפקירה את גורל תושבי עוטף עזה לגחמות היוזמה של החמאס. זו מדיניות חלשה, הססנית ומתרפסת שמאפיינת את נתניהו ומעודדת את החמאס והחיזבאללה למתוח את החבל מולנו. ישראל תחת נתניהו איבדה את היוזמה כנגד הטרור.

בר-לב הוסיף, כי "לא יתכן מצב שבו מופרת הריבונות של מדינת ישראל ואזרחיה מאוימים על ידי מנהרות התקפיות וראש הממשלה לא מורה על פעולה. אם יש משהו לא מוסרי זו ההתנהלות הזו כלפי תושבי הדרום". בפאנל, חידד בר-לב את דבריו בהקשר של המוסר והמשפט הבינלאומי ואמר כי: "ישנה הצדקה מוסרית ואף חובה מוסרית לפעול באופן יזום כנגד כל מנהרה שחוצה את קו הגדר".

בהקשר של ההתמודדות ארוכת הטווח עם החמאס, ציין בר-לב כי מרגע שהמהלך הצבאי במבצע "צוק איתן", לא נוצל מיד לאחריו למהלך מדיני בתמיכה בינלאומית שיביא לפירוז רצועת עזה, פספסנו הזדמנות שעדיין קיימת ברמה נמוכה יותר. העובדה שממשלת ישראל מאפשרת היום הכנסת כסף קטארי לרצועה ואת שיקומה, על אף שלא הושג ולא דובר באופן משמעותי על סוגיית פירוז הרצועה, היא הפיכת המערכה לכזו שקרתה לשווא ולהפסד אסטרטגי שלנו. הסבב הבא בסיטואציה הנוכחית, הוא רק עניין של זמן ובגדר החלטה של הנהגת החמאס".

כתבה בנושא מאתר ynet לחצו כאן

לכתבה בנושא מאתר "הארץ" לחצו כאן

לכתבה בנושא מאתר NRG לחצו כאן

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©