עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

אקטיביזם חברתי ציוני אינו נחלת העבר.

ביום ב' 9.10.17 התכבדתי להשתתף באירוע לזכרם של יוסי יפה ויאיר פלד, עם תנועת בני המושבים וגדוד 66 הותיק במצפור בר-לב ובניצנה.

אקטיביזם חברתי ציוני אינו נחלת העבר.

יש דרכים רבות לחבר בין דורות במדינה שלנו, וחלקן כוללות אנשים שהיו למגדלור ערכי בחייהם, מחנכים ומפקדים שהובילו רבות ורבים אחריהם במסעם הציוני, ועקבותיהם טבועות עד ימינו. היום התכבדתי להשתתף באירוע לזכרם של שניים מהם, יוסי יפה ויאיר פלד, עם תנועת בני המושבים וגדוד 66 הותיק. 

התחלנו במבט-על אל עבר נופי המדבר והעבר במצפור בר-לב לזכרו של אבי, הנמצא ליד ניצנה על דרך יוסי יפה. המקום מחבר בין דורות של לוחמים, ולא פלא שממוקם בסמיכות ליישוב ניצנה שהוא ביתה של קהילייה חינוכית התיישבותית השותפה לבניית דור של צעירים ערכיים ומעורבים בחברה.

הרב-שיח הבין דורי שנערך בהמשך היה מרתק. השאלה האם קם דור שלא ידע את יוסף? כמו את יוסי ויאיר, מחייבת אותנו לא להכנע לכיוון אליו לצערי אנו צועדים - לחברה מנוכרת ומפולגת, כזו המקדשת את ערך הפרט, לרוב על חשבון הסולידריות, השותפות והאחדות שקשרו את האדם לסביבתו והיו לאבני היסוד של הציונות.

המאבק למימוש חזונו של הרצל לא תם, הוא חי ונמשך בכל עת - לא רק באמצעים צבאיים, אלא בעיקר במאבק על דמותה ועיצובה של מדינת ישראל ומימוש החזון הציוני - מדינה בעלת רוב יהודי, דמוקרטית ובטוחה, שבה השוויון, האחווה והסולידריות הם הערכים המובילים אותנו.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©