עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

השתתפות בכנס הנהגות הקיבוצים

מתוך פאנל בנושא משבר המים בחקלאות בכנס הנהגות הקיבוצים.

המים הם נכס לאומי, בלעדיהם אין התיישבות ואין חקלאות. 

אך הממשלות האחרונות לא סופרות את החקלאים ואת החקלאות, לא הובילו תכנון ארוך טווח לשימור הנכס, וככל שעבר הזמן - מצוקת המים רק הלכה וגדלה.

את הדברים האלו אמרתי היום, כיו”ר השדולה החקלאית, בפאנל בנושא משבר המים בחקלאות בכנס הנהגות הקיבוצים.

על פי התחזיות, הבצורת של ארבע השנים האחרונות לא הולכת להיעלם בשנים הקרובות, ולכן לא ניתן להסתפק בפיצוי כספי לחקלאים כפי שמתכננים השנה, שזהו פיתרון טקטי נקודתי, אלא יש גם לדאוג לתכנון אסטרטגי ארוך טווח להגדלת כמויות המים המותפלים, מתוך הכרה שהחקלאות היא ערך לאומי וציוני.

לא מדובר במשבר פתאומי, זו פשוט המציאות - ולצערנו התפילות והתקוות לגשם לא מספיקות. על הממשלה להתחיל לפעול על מנת לתקן את העוול, להכניס את היד לכיס, ולהשקיע משאבים בתשתיות לאומיות, כדי למנוע משברים קיומיים, במקום להמשיך לעצום עיניים ולהמתין לאסון הקרב הבא. 

אם אנחנו רוצים לממש את הציונות - פשוט אסור לנו לוותר על החקלאות.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©