-- הדפסה ---
עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

הבלוקצ'ין הוא הדור השלישי של המהפכה החברתית

מתוך דבריי בכנס בנושא ממשל, בלוקצ'ין ומטבעות דיגיטליים של ארגון הבוגרים של הבינתחומי

19/03/2018

הבלוקצ'ין הוא הדור השלישי של המהפכה החברתית. 

היום השתתפתי בכנס בנושא ממשל, בלוקצ'ין ומטבעות דיגיטליים של ארגון הבוגרים של הבינתחומי, שם אמרתי כי לאחר מהפכת האינטרנט שמוטטה וממשיכה למוטט את המתווכים שבין היצרן ללקוח, ולאחר מהפכת הרשתות החברתיות, בה התאפשר קשר ישיר בין גורמים פוליטיים לבוחרים הפוטנציאליים על ידי עקיפת הממסד הפוליטי המסורתי, מגיע הדור השלישי - מהפכת הבלוקצ'יין שקוראת תיגר על המערכת הבנקאית כולה. 

מהפכות אלו בעלות היבטים חיוביים ושליליים כאחד. 

כך למשל, מהפכת הרשתות החברתיות אפשרה את בחירתו של הנשיא אובמה, ומאידך אפשרה לרוסים להשפיע על הבחירות בארה"ב ולהביא לבחירתו של הנשיא טראמפ. 

במהפכת הבלוקצ'ין נעשית עקיפה של המערכת הבנקאית הקיימת ושל מוסדות מדינתיים, בה ניתן להשתמש גם כן לצרכים שונים. למרות העובדה החיובית שמהפכה זו מובילה לגלובליזציה של העולם ומהווה משקל נגד משמעותי למגמה הלאומנית בו, יש בה גם פוטנציאל שלילי המאפשר לגורמים רדיקאליים ואנרכיסטים לפעול. 

בשורה התחתונה הכל תלוי בנו - בחברה האנושית.

Image may contain: 1 person, standing

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.