עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

החמאס ברצועה נואש / מתוך נאומו של בר-לב בכנס בפריז

ביום 28.4.18 השתתף ח"כ עמר בר-לב בכנס של ארגון יהודי בפריז בו דיבר על הדמוקרטיה הישראלית והאירועים לאורך רצועת עזה

בכנס בפריז של ארגון יהודי צרפתי אמרתי את הדברים הבאים בעניין יום שישי החמישי לאורך רצועת עזה.

לא כל דברי נעמו לאוזני הקהל שנוח לו לראות תמונה פשוטה של שחור ולבן. אך המציאות כידוע מורכבת.

״החמאס ברצועה נואש. הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס לא מוכן לקחת כל אחריות אזרחית על הרצועה, מאיים מדי חודש באי העברת משכורות לעשרות אלפי העובדים ברצועה (civil servants) ובפועל מעביר תשלומים רק באופן חלקי. הפיוס הפלסטיני שיזם החמאס בינו לבין הרשות הפלסטינית על סף כישלון והמצב ההומנטרי ברצועה קשה. מצב דומה אך קשה יותר מזה שהיה בקיץ 2014 ערב מבצע צוק איתן, שהיווה את הגורם העיקרי לפריצת העימות מזויין.

מכיוון שאין לחמאס אינטרס לפתוח עתה במערכה כוללת נגד ישראל כפי שעשה ב- 2014, הוא החליט לפעול בדרך אחרת ולשלוח עשרות אלפי פעילי חמאס ואזרחים פלסטינים לנוע אל עבר גדר הגבול עם ישראל ולפרוץ אותה.

חציית גבול בינלאומי של מדינה ללא היתר היא הפרה של הדין הבינלאומי ואינה מותרת. היא מאפשרת למדינה שגבולה הריבוני נפרץ לפעול גם בכוח כנגד הפרה כזאת. ולכן על-פי כל קריטריון בין לאומי זכותה של מדינת ישראל לנקוט בכל האמצעים בכדי למנוע פגיעה בריבונותה.

ולכן כאשר נעים עשרות אלפי אנשים אל עבר גדר הגבול, חלקם מגיעים לגדר עצמה, חלקם גם אם בודדים מניחים מטעני נפץ במטרה לפרוץ אותה, חלקם זורקים בקבוקי מולוטוב (בקבוקי תבערה) על עבר כוחות צה"ל ועוד, חיילי צה"ל מצווים לפעול על-פי ההנחיות בכדי לעצור אותם. וההנחיות הן ברורות, לירות ירי צלפים מדוייק באותם גברים המגיעים בסמוך לגדר ולפגוע בהם מתחת לברך במטרה לעצור אותם. לא רק זאת, כל צלף רשאי לפתוח באש רק על-פי פקודה של מפקד פלוגה או מפקד גדוד העומד לצידו ומאשר זאת. וכן, כאשר מסתערים כלפיך אלפי אנשים בטווח של כ- 100 מטר, כי עד לטווח הזה יתכן ולא יתקדמו יותר, ומהשלב הזה עליך לעצור אותם, ואתה נמצא מול ההמון הזה עם עוד כמה צלפים, קורות גם טעויות ואנשים נפגעים גם מעל הברך ואף נהרגים ואת המקרים הללו צה"ל בודק..

אבל לצד הזה של המטבע ישנו גם צד אחר. האסון ההומניטרי ברצועת עזה ממשמש ובא. וכאשר יתרחש אם ממגפת דיזינטריה בגלל שתיית מים לא ראויים או אם מסיבה אחרת, הוא יתפוצץ לפתחה של מדינת ישראל ותישאל השאלה מה ישראל הייתה יכולה לעשות בכדי למנוע זאת.

ולצערי המדיניות הנוכחית של הממשלה גורסת שכאשר יורים עלינו אנחנו יורים בחזרה ויודעים לעשות את זה טוב יותר, וכאשר שורר שקט יחסי באזורנו כמו בשלוש השנים האחרונות מאז צוק איתן לאורך רצועת עזה, ראש הממשלה אומר לעצמו "אם כל כך שקט, מדוע עלי לנקוט ביוזמה כל שהיא?".״

Image may contain: 2 people, indoor

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©