עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ניצחנו בקרב והפסדנו בערכה / שבתרבות בב'ש

 באירועים סביב העוטף, איבדנו את דעת הקהל העולמית למרות שאנחנו צודקים, עוטף עזה חטף מאות פצמ”רים, ושדות חקלאיים נשרפים. 

ניצחנו בעוד קרב, והפסדנו בעוד מערכה. 

בעשרת השבועות האחרונים באירועים סביב העוטף, איבדנו את דעת הקהל העולמית למרות שאנחנו צודקים, עוטף עזה חטף מאות פצמ”רים, ושדות חקלאיים נשרפים.

הממשלה בזבזה את ארבע השנים האחרונות כדי למנוע את המערכה הזו, והשאלה מה והאם תעשה משהו בכדי למנוע את המערכה הבאה?

אין דבר כזה הכרעה צבאית בעזה. בסופו של דבר הפתרון הוא כלכלי. א

ויב מיואש, שאין לו מה להפסיד, הוא המסוכן ביותר. הדרך להתמודד עם המצב היא לאפשר לפלסטינים בעזה יכולת להתקיים ושביב של תקווה.

כמו למשל לעבוד בישובי העוטף כפי שמציעים ראשי המועצות סביב העוטף או לאפשר להם להתחיל לבנות נמל עמוק מיים – ותגידו לי אתם, בעוד חמש שנים או יותר כאשר הנמל הזה יהיה מסוגל לתפקד, מה יהיה יותר בטוח? מעבר רפיח עם פיקוח מצרי או נמל כזה עם פיקוח אמריקאי או גרמני? 

הם כנראה לא יהפכו לציונים אך יהיה להם סוף סוף מה להפסיד.

אני זועק זאת כבר ארבע שנים מאז צוק איתן, ובחודשים האחרונים הצטרפו אלי כל ראשי מערכת הביטחון, ראשי המועצות האזוריות סביב העוטף, ראש עיריית שדרות ורק הממשלה אטומה מלשמוע.

צפו בדברים שאמרתי בשבתרבות בב"ש >>

קישור לדבריי שפורסמו בישראל היום >> http://www.israelhayom.co.il/article/562359

מתוך דבריי בכתבה ששודרה במוצ"ש בחדשות עשר >> https://www.10.tv/news/165126

חדשות10שבתרבות

קרדיט צילום: דוברות עיריית באר שבעחדשות10שבתרבות

קרדיט צילום: דוברות עיריית באר שבעחדשות10שבתרבות

.ח”כ בר-לב: “ישראל ניצחה בקרב אבל הפסידה במערכה”.

ח”כ עמר בר-לב (המחנה הציוני), יו"ר ועדת המשנה למוכנות וביטחון שוטף, השתתף  בשבתרבות בבאר שבע בהנחיית רועי כ”ץ, והתייחס לאירועים בעזה: “ניצחנו בקרב והפסדנו במערכה. בעשרה השבועות האחרונים איבדנו את דעת הקהל העולמית למרות שאנחנו צודקים, עוטף עזה חטף פצמ”רים, ושדות חקלאיים נשרפים. הממשלה בזבזה את ארבע השנים האחרונות כדי למנוע את המערכה הזו, והשאלה מה והאם תעשה כדי למנוע את המערכה הבאה?”

"אין דבר כזה הכרעה צבאית בעזה. בסופו של דבר הפיתרון הוא כלכלי. אויב מיואש, שאין לו מה להפסיד הוא המסוכן ביותר. את זה אני זועק כבר 4 שנים מאז צוק איתן, ובחודשים האחרונים גם טוענים זאת כל ראשי מערכת הביטחון וראשי המועצות בעוטף, אבל הממשלה אוטמת אוזניה והופכת את תושבי העוטף לבני ערובה”. 

עוד הוסיף בר-לב, חבר ועדת החוץ והביטחון: “למרות הצהרות חסרות אחריות של כמה מחברי הקבינט על הכרעת חמאס ובעד חיסולים ממוקדים, החיסולים הממוקדים יביאו לרקטות על ת”א ונתב”ג, ולכן כל עוד אין מלחמה כוללת נגד החמאס, לא נכון לעשותם. כמו כן, לא שמעתי שום גורם בטחוני בכיר הממליץ לנקוט כך בעת הזו”.

לצפייה בראיון המלא: https://youtu.be/Z-bsYG87hB0

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©