עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

באזרחות אקטיבית - אפשר לשנות את היום ואת המחר

עם אבי גבאי יחד עם אזרחי הדרום, במרכז נוער באשקלון, בפאבלמנט בגבים ובהפגנה בת''א

זוהי קריאת אזהרה וקריאה לפעולה: באזרחות אקטיבית - אפשר לשנות את היום ואת המחר.

אנו רגילים לדון על מה אפשר לעשות בזירה הביטחונית, החברתית והמדינית, בהיבטים הטקטיים והאסטרגיים, את מי צריך לחזק ואת מי לבקר, איך ניתן לפעול טוב יותר - אבל מה שבאמת משנה זה עבור מי עושים את זה. 

כאשר אני מגיע שבוע אחר שבוע לדרום, כבר למעלה מארבעה חודשים, כשאני מדבר עם אנשי עוטף עזה, עם ראשי הרשויות באיזור, עם אזרחים שחווים את כל הסיפור הזה באופן הכי אישי שיש - אז זה ברור שהמצב הזה לא יכול להמשך. 

לא מגיע לאף אחד ואחת לחיות כך בכעס ובחשש במדינה שלנו, להיות להפקר ומושא להבטחות סרק.

מי שאומר שנמגר ונכריע את חמאס - יודע שזו זריית חול בעיני הציבור. 15 שנה חיים אנשינו בעוטף תחת גלי אלימות חוזרים, כל פעם ברווחים שונים, שמי שקובע אותם הוא החמאס. ואז, אחרי כל זה, עוד מעזים לבוא ולשווק לנו מילה חלולה כמו "הסדרה" - אבל מהי ההסדרה הזו? בשביל מה היה צריך את הסבל של 150 הימים אחרונים, אם נתניהו מחזיר אותנו בדיוק לאותו מצב שהינו קודם לכן, וזאת במקום להוביל מהלך לשינוי אסטרטגי מול עזה. 

האפשרויות הן רבות, רק צריך לשנות את הדרך המוכרת ולנסות חלופות אחרות.

אתמול הייתי בפאבלמנט בקיבוץ גבים, יחד עם אבי גבאי ובהשתתפות תושבי הנגב המערבי והסביבה, אשר הם אלו שחווים את המצב הזה על בשרם, כנראה יותר מכולנו. מדובר בקבוצה של אזרחים מעורבים שרוצים שיהיה כאן טוב יותר, שילדיהם ונכדיהם יוכלו לחיות בביתם בביטחה ובכבוד, עם תקווה. צלילה, שמארגנת את הפאבלמנט כבר יותר מ-24 שנה ועושה זאת בדבקות ובאמונה, מגלה אזרחות פעילה הלכה למעשה ואוספת את כולן/ם כדי להקשיב, לשאול ולהשמיע.

זו גם ההקדמה למה שהולך להיות  בהפגנה בת"א, עוברים מדיונים לשטח - יחד עם תושבי הדרום ולמען כל אזרחי ישראל בכלל, צריך להיות שם הערב מאוחדים ולקרוא לממשלה להפסיק להתקפל, ולבחור בטובת כולנו.

ציוץ אשקלון

ציוץ אשקלון

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©