עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

"עזה ההזדמנות!"- כנס ההשקה בכפר עזה

250 תושבי עוטף עזה הגיעו לכנס ביוזמתו של ח"כ עמר בר-לב, בו הוצגה היוזמה "עזה, ההזדמנות!". בכנס לקחו חלק בין השאר ד"ר יועז הנדל, ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין, ראש המועצה האזורית שער הנגב, עו"ד יהודית אוליאל, חברת מועצת העיר שדרות והגב' ניצה נקן מהתנועה לעתיד הנגב המערבי.

250 תושבי עוטף עזה הגיעו לכנס ביוזמתו של ח"כ עמר בר-לב, בו הוצגה היוזמה "עזה, ההזדמנות!". בכנס לקחו חלק בין השאר ד"ר יועז הנדל, ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין, ראש המועצה האזורית שער הנגב, עו"ד יהודית אוליאל, חברת מועצת העיר שדרות והגב' ניצה נקן מהתנועה לעתיד הנגב המערבי.

בכנס הכריז בר-לב כי בכוונתו להקים שדולה בכנסת שתסייע לתושבי עוטף עזה הן בפן המדיני והן בנושא קידום הנושאים האזרחיים והכלכליים הנוגעים לפיתוח האזור.

בפתח הכנס אמר בר-לב כי עצם התייצבותם של 250 אנשים בערב כזה, מצביעה שיש צמא ליוזמה מדינית בדרום ושתושבי הדרום התעוררו לאחר 14 שנים. הוא ביקר בחריפות את הממשלה שמתעוררת ועושה רק כשנפתחת חזית, כפי שקורה כעת בירושלים וביהודה ושומרון ושוכחת שרק לפני חודשיים וחצי הייתה מלחמה בדרום. "שקט הוא סיבה לפעולה ולא לא חוסר מעשה וחידלון" אמר בר-לב.

בר-לב הציג את המתווה שלו לפירוז עזה וטען כי ישנה הצטלבות אינטרסים חד פעמית לאחר "צוק איתן". מצרים רוצה להחליש את החמאס שהוא שלוחה של האחים המוסלמים, המדינות הסוניות המתונות רוצות להחליש את האיסלם הפונדמנטליסטי, האינטרס המערבי של ארה"ב ואירופה שנאבקות בדאע"ש ומעוניינות ביציבות במזרח התיכון הוא ברור וכך גם והאינטרס של הרשות הפלסטינית שרוצה להשיג דריסת רגל בעזה. כל מה שהממשלה צריכה עכשיו לעשות, זה לדאוג שלחמאס, שהיה ערב המבצע ולאחריו בפשיטת רגל וקריסה, לא תהיה ברירה אלא להסכים לפירוז תמורת פתיחה מוחלטת של רצועת עזה לעולם ובכלל זאת נמל ימי ושדה תעופה בשלבים מתקדמים.

בר-לב ציין כי העובדה שהמיליארדים החלו לזרום לרצועת עזה ושישראל פותחת את מעבר כרם שלום מבלי שישנה כל התקדמות מדינית, מחזירה אותנו לאותו מצב שהיה ערב המבצע ומאפשרת לחמאס להתעצם מחדש. זו הפקרה של ביטחון ישראל ושל תושבי הדרום. לכן, ראש הממשלה חייב לפנות לעולם ולהודיע שישראל מוכנה לתת הכל או כלום. עכשיו ישנו חלון הזדמנויות היסטורי וראש הממשלה חייב לנצל זאת ולנקוט יוזמה בכדי לדחוק את החמאס לפינה. יש קונצנזוס בעם לנושא הזה, גם בימין וגם בשמאל".

ד"ר יועז הנדל, ראש המכון לאסטרטגיה ציונית, אמר כי: "בפוליטיקה הישראלית כיום יש שני מחנות: הראשון מדבר על שלום שאי אפשר להשיג אותו. השני מדבר על כך שהכל בסדר וגם זה לא נכון. מעט מאוד אנשים מדברים באופן פרגמטי – הן לגבי עזה והן לגבי הגדה. אם ראש הממשלה חושב שהחמאס זה דאעש אז המשמעות היא שיש צורך לחסל את ארגון הטרור. אני מאלה שחושבים שניתן לחסל את ארגון חמאס – זו האופציה הראשונה. האופציה השנייה היא לנסות לייצר תהליך שבסופו של דבר ייצר אינטרסים הדדיים. לכן, יש לייצר יוזמה ישראלית שמטרתה צמיחה כלכלית ברצועת עזה. ההתנתקות כבר נעשתה אך לא במלואה – אנו עדיין מחפשים חשמל ומים. עלינו לייצר חלופות. אם נפיל את החמאס לא בטוח שנקבל משהו טוב ממנו ולכן השורה התחתונה היא שצריך לנקוט ביוזמה שמטרתה לחבר את הקהילה הבינלאומית לרצועת עזה על מנת לייצר מציאות של "מדינת אויב מסודרת". כך נוכל לפקח על מה שנכנס ויוצא מרצועת עזה בשיתוף פעולה עם מצרים ועם הקהילה הבינלאומית. כולם מסכימים כיום שהחמאס נמצא במצב קשה, המלחמה הבאה נמצאת על השולחן.

אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב, אמר כי "השטחים שאנו מחזיקים בהם הם קלף לשלום – כל עוד יש אפשרות לבצע הפרדה בין הפלסטינים לבין הישראלים – מן הראוי להשתמש בהם. הלפיתה הבלתי אפשרית של תושבי עזה הפלסטינים – הייתה קטסטרופה – כפי ששהותנו בגדה המערבית היא קטסטרופה לבית השלישי. הממשלה הנוכחית לא יכולה להציע שום דבר. התפקיד שלנו ושל מדינת ישראל הוא לעשות את המקסימום – להגיד מה אנחנו רוצים ומה אנחנו חושבים"

חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול ביקר בחריפות את הפוליטיקאים ואמר שהרוב מחזיק בעמדות של מי שיושב כאן בחדר וחוסר היכולת של המחנה להתאחד הוא תוצר של שיקולי אגו. לפני כמה שנים הדיונים במדינת ישראל היו על ארץ ישראל השלמה מצד אחד ושלום מצד שני. במשך השנים הפכנו לפוסט-ציונים מצד אחד ומצד שני תג מחיר. הקיצוניים מכתיבים את המדיניות משמאל ומימין. 80% מהעם שנמצא במרכז- לא עושה כלום. ראש הממשלה ושר הביטחון רצו להחליש את החמאס ולא למוטט אותו ולהביא את מצרים כמתווכים. אבל השלב הנוסף לא בוצע – לא היה שום הסכם - המשמעות היא שעוד חצי שנה או שנה – יפוג התוקף של ההרתעה". החמאס נמצא בשלטון והוא צריך הישגים והממשלה הזו לא יוזמת דבר בכדי לנצל זאת".

הגב' ניצה נקן, נציגת התנועה לעתיד הנגב המערבי אמרה: "לצערי, אנחנו חיים במכבסת מילים שמטרתה לטשטש את המציאות שבה אנו חיים "שגרה דרוכה", "טפטופים", "ירי סמלי" בעקבותיהם המנטרות הקבועות של הממשלה של "נגן על תושבי הדרום". אנחנו חשים תחושת הפקרות. חובת המדינה היא לספק לנו ביטחון – הממשלה הזאת מכירה רק את דרך הכוח. התנהלות הממשלה היא "כיבוי שרפות" ואין שום חשיבה לטווח ארוך".

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©