עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

כנס INSS: "למרות מדיניותו המתמשכת של נתניהו מזה עשור, עדיין כמחצית מהישראלים מאמינים היום בפתרון שתי המדינות"

מתוך הדברים שאמרתי בכנס “משאל עמים” של המכון למחקרי ביטחון לאומי(INSS) בו הוצגו ממצאי סקר עמדות הציבור הישראלי והפלסטיני כלפי הסכסוך ודרכי פתרונו.

אם להביט על חלק מהכוס המלאה - למרות מדיניותו המתמשכת של נתניהו מזה עשור, עדיין כמחצית מהישראלים מאמינים היום בפתרון שתי המדינות.

בעשור האחרון מוביל נתניהו מדיניות שעיקרה המשך השליטה ביהודה ושומרון בטווח הנראה לעין ואת הטענה כי בצד השני אין פרטנר. לכן במשמרתו, ישראל ממשיכה ותמשיך לשלוט בכשלושה מיליון פלסטינים ללא מתן זכויות אזרח מלאות.

את הדברים האלו אמרתי בכנס “משאל עמים” של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בו הוצגו ממצאי סקר עמדות הציבור הישראלי והפלסטיני כלפי הסכסוך ודרכי פתרונו. 

החלק המעניין בניתוח ממצאי הסקר, מראה כי כ-30% מהמתנגדים לפתרון שתי המדינות יסירו את התנגדותם ברגע שראש הממשלה, במקרה זה נתניהו, יתמוך בהסכם. במקרים אחרים, כמו שינוי ספרי הלימוד הפלסטינים או הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית, אחוזים גבוהים יותר מהמתנגדים, עד לכדי 43%, יסירו התנגדותם להסכם. יש לשים לב כי מדובר בנושאים שהממשלה מעלה תדיר, ולכן מדגישים את חשיבותה של עמדת ההנהגה והשפעתה על תמיכת הציבור בפיתרון. 

לפיכך, ארשה לעצמי לנבא - כי כאשר תקום הנהגה שתהיה מעוניינת בפיתרון, הרוח תשנה את כיוונה והכוס תתמלא גם כן.

כפי שאתם ודאי כבר יודעים - אני מאמין בחזון של הרצל, במדינת ישראל בעלת רוב יהודי, דמוקרטית ובטוחה ואני מאמין בתהליכים. לכן המפתח ליישום ומימוש החזון נמצא בידנו - עלינו להתחיל תהליך היפרדות מהפלסטינים שימשך שנים, בעיקר בשל אילוצים ישראלים, ללא פגיעה בביטחון הישראלי. 

יישומו של הסכם שלום ימשך עוד שנים, בגלל ההיבט הפרקטי של יישוב מחדש של כ-100 אלף מתנחלים, בשל הרצון לשכנוע את החברה הישראלית שההסכם בטוח ועומד ביעדיו, ובגלל הצורך של הצד השני, הפלסטיני, להוכיח לעצמו ולנו שהוא עומד בהסכם.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©