עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

חדשות 2: שר הביטחון פוגע במוכנות צה"ל למלחמה

צפו בפרסום ראשון בחדשות 2 של עמית סגל על פנייתו של ח''כ בר-לב לאדלשטיין

שר הביטחון ליברמן הכריז נפקדות. וכשביטחון המדינה בסכנה - אסור לשתוק, וחשוב שהציבור ידע על כך. 

אז זה הסיפור: לאחר שפעם נוספת קציני צה"ל בהוראת שר הביטחון לא הגיעו לדיון שנקבע מראש בנושאי ביטחון אקטואליים ודחופים בועדת המשנה למוכנות צה"ל למלחמה וביטחון שוטף שבראשותי, פניתי בשם חברי הוועדה, מהקואליציה והאופזיציה כאחד, בדרישה דחופה מיו"ר הכנסת להיפגש ולדון עמו על כך. 

הנחיות שר הביטחון לקציני צה"ל שלא להתייצב לדיונים, או להגביל את נושאי הדיון בהן - לא מאפשרות לועדת המשנה שלי, כמו גם לוועדות אחרות, לממש את האחריות המוטלת עליה על-פי חוק: לפקח ולבקר את מערכת הביטחון וצה"ל, ובכך מעקרת מתוכן את עבודתנו. 

כששר הביטחון מכריז נפקדות הלכה למעשה, מתחמק ממתן דיווח ופוגם בחובת הכנסת לפקח ולבקר, הוא פוגע במוכנות צה"ל למלחמה, ובכך נפגע ביטחון המדינה, ואף יותר מכך, המשטר הדמוקרטי בישראל.

מסתבר שהרעיון לא כל-כך חדש לשר, שכן לפני כחמש שנים, הוא בעצמו, אז בתפקידו כיו"ר ועדת חוץ וביטחון, היה הראשון לחתום על הצעת חוק שגיבש ח"כ עפר שלח, שמטרתה לייעל את הפיקוח של הוועדה על מערכת הביטחון. אבל עכשיו בכובעו החדש, הוא פועל בדיוק ההפך.

מתוך הדברים שכתבתי במכתב ליולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת: "אני רואה התנהלות זו בחומרה רבה, שכן היא פוגעת פגיעה קשה ביכולת הפיקוח של הכנסת על הממשלה. ועמ"ש מוכנות, בראשותי, משמשת כזרוע של ועדת החוץ והביטחון – ושל הכנסת כולה – לפיקוח על פעילות משרד הביטחון וצה"ל בנושאי מוכנות וביטחון שוטף. אי התייצבות נציגי משרד הביטחון וצה"ל לדיונים בסוגיה האמורה, על אף היענות הוועדה לדחות את קיום הדיונים מספר פעמים, אינה מקובלת עליי ואני סבור כי על הכנסת לומר את דברה בנושא".

צפו בפרסום חדשות 2 של עמית סגל. קישור לכתבה במאקו >>

https://www.mako.co.il/.../Article-8a1d906510af361004.htm

כתבה בהארץ >> https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6174847

פרסום במעריב >> http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-645624

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©