עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

שלא נתבלבל, הפיוס הפלסטיני הוא לא בין הפתח והחמאס לבין ישראל.

מתוך ראיון ב-10.10.17 לתכנית שבע אקטואלי בכאן11 על הפיוס בין פתח לחמאס

ראיון לכאן11 שבע אקטואליה

שלא נתבלבל, הפיוס הפלסטיני הוא לא בין הפתח והחמאס לבין ישראל. 

מי שחושב שהזרוע הצבאית של החמאס תפורק - טועה ומטעה, וחוץ מבתקשורת ובקרב כמה פוליטיקאים ישראלים זה לא הנושא. 

אז מה כן? החמאס עושה מאמצים עליונים, ולשמחתנו גם מצליח בכמעט מאה אחוז מהמקרים, שלא יהיה ירי, לא שלהם, לא של הג'יהאד האיסלאמי ולא של האירגונים הסלאפים, מעזה לעבר ישראל. התוצאה היא חודשים ארוכים של שקט בדרום, כמו שכבר מזמן לא הכרנו. 

ומה עוד? מצריים, שנטשה בשנתיים האחרונות את זירת ההשפעה על החמאס ועל הרשות הפלסטינית, חוזרת לתמונה והופכת להיות שוב בעלת ההשפעה הגדולה. וזה על חשבון קטאר ועל חשבון איראן, ולכן זה טוב לישראל. 

בנוסף, שיתוף הפעולה האסטרטגי בין ישראל למצריים והרצון לנתק בין גורמי המדינה האיסלאמית בסיני לבין החמאס ברצועה הוא טוב לישראל וטוב למצרים. 

כך שבמעגל השני יש יתרונות לישראל במהלכי הפיוס הפנים פלסטינים, והשאלה חוזרת להיות - האם ממשלת ישראל ממשיכה לזעוק "זאב זאב!" ולא לעשות דבר, או שמא גם רואה סיכוי להזדמנות כזו או אחרת, בוודאי בכל הקשור ליחסי ישראל-מצריים, ומנסה למנף הזדמנות זו?

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©