עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

שיחת היום על ההסלמה בדרום: מה עושה הממשלה?

עבור ביטחון מדינת ישראל ולמען האינטרס הזה בלבד - צריך לנקוט במהלכים של פירוז תמורת פיתוח ברצועת עזה

השאלה המדאיגה ביותר ביום קשה וטעון זה, היא מדוע הממשלה לא עשתה דבר בזמן של שקט יחסי, ב-4 השנים שחלפו מאז צוק איתן, כדי למנוע את אזעקות "צבע אדום" בדרום?

כשיורים עלינו אנחנו יודעים לירות היטב חזרה, על כך אין ויכוח. יש לנו צבא חזק ומיומן שערוך לכל תרחיש. את זה אני אומר במלוא האחריות כיו”ר ועדת המשנה למוכנות צה”ל למלחמה.

אבל מה שאין לנו זה כל מה שמעבר לאותה יכולת צבאית - זו מנהיגות שפועלת בדבקות, שמנצלת את כל המישורים המדיניים והבינלאומיים האפשריים - כדי להגיע למטרה: שקט לתושבי הדרום, ביטחון אמתי לאזרחי ישראל.

המצב הגועש ברצועת עזה אינו מפתיע. ראשי מערכת הביטחון חזרו והזהירו את הקבינט מכך שחמאס כל-כך חלש, מיואש ועם הגב לקיר, שהרצועה על סף אסון הומניטרי, ושממצב זה או שהחמאס יפעל לשיפור המצב הכלכלי ברצועה או להסלמה ומלחמה. 

אך במקום להסיק מכל הנתונים את המסקנה הראויה - שיש להוביל מהלך בינלאומי לפירוז הרצועה תמורת פיתוח, הממשלה הזו העדיפה לטמון את ראשה עמוק בחול, ולחכות בשילוב ידיים למלחמה הבאה. 

לצערנו היום נוכחנו לכך שההרתעה עוד לא הושגה, אבל מהלכים ראשוניים לפיתרון ארוך טווח, המצריכים מצידנו אומץ ויוזמה, גם הם לא על סדר היום של הממשלה ושל העומד בראשה.

- - - - - - - - -

עבור ביטחון מדינת ישראל ולמען האינטרס הזה בלבד - צריך לנקוט במהלכים של פירוז תמורת פיתוח ברצועת עזה, כדי שלפלסטינים ברצועה יהיה סוף סוף מה להפסיד. זו ההמלצה של כל ראשי מערכת הביטחון, וצריך לעשות את זה עכשיו, כאשר החמאס חלש ומיואש, אחרת תושבי הדרום הם שימשיכו לשלם את המחיר הכבד של חוסר התפקוד של הממשלה הזו. 

.צפו בדברים שאמרתי בראיון ללוסי אהריש בשיחת היום:

https://www.youtube.com/watch?v=JBw1uvcHNKU

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©