עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

האופריה שלפני יום הכיפורים והקשר לימנו

אווירת האופוריה, שאופיינה בתחושה שאויבנו לא יכולים לנו ולעולם יחששו מהתנגשות נוספת מולנו. היום, כמו אז, ניתן לזהות את אווירת שכרון הכוח באוויר.

צפו בדבריי מתוך חדשות הלילה עם גיא פלג בערוץ 13:

בשבילי כבר 45 שנה יום כיפור הוא בראש ובראשונה מלחמת יום הכיפורים. השבוע פרסם ארכיון המדינה את המברק שתיעד את פגישת ראש המוסד דאז, צבי זמיר, עם המקור המצרי אשרף מרואן בלונדון, פגישה בה הועברה ההתרעה לתקיפה מצרית וסורית. שר הביטחון דיין וראש הממשלה גולדה מאיר בחרו שלא לקבל את המלצת הרמטכ"ל דדו לבצע גיוס מילואים נרחב ואף להכות מכה אווירית מקדימה את צבאות מצריים וסוריה והשאר הוא היסטוריה. מצמרר.

ההתעלמות המוחלטת, המדהימה והגסה של ממשלת גולדה מן ההתרעה היא תוצר של האווירה ששררה בארץ באותה עת. אווירת האופוריה, שאופיינה בתחושה שאויבנו לא יכולים לנו ולעולם יחששו מהתנגשות נוספת מולנו. הקונספציה המוטעית ההיא הובילה לקיפאון מדיני ארוך שכידוע התפוצץ לנו בפנים.

והנה היום, כמו אז, ניתן לזהות את אווירת שכרון הכוח באוויר. ניתן לזהות כיצד, שוב, אנו מבטלים את שכנינו בזלזול, דוחקים אותם יותר ויותר לפינה, מתעלמים ממצבם ההומינאטרי ההולך ומחמיר, נמנעים מכל תהליך מדיני והופכים אותם לאויב המסוכן ביותר, זה שאין לו מה להפסיד. אז כמובן שכוח ועדיפות צבאית הם אלמנטים חיוניים באזורינו וטוב שהם בידינו אך עם זאת יש לנהוג בהם באחריות ובחכמה רבה ולנצלם דווקא במישור המדיני. 

צפו בדבריי מתוך חדשות הלילה עם גיא פלג בערוץ 13:

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©