עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

למען המלחמה הצודקת

סיימה את תפקידה כנשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור ולנעליה נכנסה השופטת אסתר חיות, כנשיאה ה-12 של בית המשפט העליון.

למען המלחמה הצודקת.

היום סיימה את תפקידה כנשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור - קדנציה בה עמדה בחזית המאבק להגנה על שלטון החוק.

נאור לא פעם פסקה באומץ בנושאים שבלב הפולמוס הציבורי, כשהחוק והצדק, הם לבדם היו נר לרגליה; כך בפסילת חוק הגיוס וחוק התקציב הדו-שנתי, או בהתנגדותה למונופול הרבנות הראשית על מתן תעודות כשרות, פינוי מאחזים בלתי חוקיים כמו עמונה ועוד. וכך גם ביומה האחרון בתפקיד - בו הכריעה כי אין לאסור פתיחת מרכולים ומתחמי בילוי בשבת בתל-אביב. 

לנעליה נכנסת השופטת אסתר חיות, כנשיאה ה-12 של בית המשפט העליון. אני מאחל לשופטת חיות הצלחה רבה בתפקידה, עמידה איתנה על עקרונות הצדק והשוויון בפני החוק, ועמידה תקיפה אל מול ניסיונות הפגיעה במערכת המשפט.

בעוד הממשלה הנוכחית ניזונה בעיקר ממתקפה על בג”ץ ועל מערכת המשפט והאכיפה, ומנסה ”להלך אימים על בית המשפט, ולהחליש אותו כמוסד” (כדברי הנשיא ריבלין השבוע בכנסת) - מדינת ישראל זקוקה לבג”ץ כמגדלור המורה לנו את הדרך והכיוון למדינה דמוקרטית, חופשית, צודקת ושוויונית.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©