עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

סיור ועדת חוץ וביטחון לאורך "הגדר" בדרום מערב יהודה ושומרון

אתמול סיירה ועדת חוץ וביטחון לאורך "הגדר" בדרום מערב יהודה ושומרון.

בדרך חזרה עברתי ליד מושב לכיש ונזכרתי בהבטחות הרבות שהבטחתי לחיימקה, חברי מיימי השרות המשותף ביחידה, על כי אבוא לבקרו במושב. עצרתי את הרכב, צלצלתי לחיימקה ושאלתי אותו אם הוא פנוי לקפה קצר. התשובה הייתה חיובית. הפגישה החלה בשתיית מיץ רימונים שהוא סוחט מהמטע שלו ומשם לכרמים (בתמונה). 

למי שלא יודע, מושב לכיש מספק חלק ניכר מהענבים לשוק הישראלי. קפצנו לכרם ובדרך לשם, ולכל אורך הדרך חזור, סיפר לי חיימקה סיפור ישראלי נפלא. משפט המפתח שלו היה "חקלאות בישראל אפשר לעשות רק באופן שיתופי". שיתופי כן, אך ערבות הדדית פיננסית לא, וכן שוויון ושקיפות מלאים. 

וועד ענף הענבים במושב, קונה חומרי גלם במשותף, קובע את מכסות הענבים שישלחו לשוק במשותף, מוכר את תוצרתו במשותף ומחלק את התקבולים על-פי נוסחה אחידה המוסכמת על כולם. כל חברי הוועד פועלים בהתנדבות מלאה ולפרק זמן מוגבל – לאחר עד שתי קדנציות של שנתיים כל אחת, לא ניתן להמשיך להיות חבר וועד (רעיון לא רע גם לראשות הממשלה...). 

אחד הדברים המדהימים שסיפר לי חיימקה הוא שפעם, שהועד קבע את המכסות היומיות לאספקה לכל משק, כל חקלאי מעביר את הפרי שלו על-פי המכסה שנקבעה לו למקום מרכזי שם נערך מיון קבוצתי אחיד לכל הפרי לקבוצות האיכות השונות. אבל בכדי שלא תהיה העדפה לחקלאי מסויים, כל "המשטחים" עליהם מובא הפרי למרכז המשק מסומנים בברקוד בלבד ולא בשם חקלאי. ועוד ועוד – סיפור אמתי, מדהים המחמם את הלב ונותן תקווה.

 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©