עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

חג שבועות שמח

חג השבועות זהו יום חג לאהבת הארץ, עבודת האדמה ולחיזוק הקשר שבין האדם לסביבתו.

"ופקחת ביום ההוא את עיניך

והצצת היישר אל תוך עיני הטבע

וראית בהם את תמונתך, וידעת -כי אל עצמך שבת.

כי בהתעלמך מהטבע, התעלמת מעצמך"

מתוך: האדם והטבע / מכתבי א.ד. גורדון

 

חג השבועות זהו יום חג לאהבת הארץ, עבודת האדמה ולחיזוק הקשר שבין האדם לסביבתו. ביום חג זה הזריעה, החרישה והקצירה הינם מושא גאוותנו - יום בו החקלאות הישראלית ניצבת כפאר היצירה.

הקשר של האדם לטבע, לביתו, התבטא במלוא הדרו בחזון הציוני, בבית לעם היהודי בארץ ישראל. כאן הצלחנו לממש ולהעלות על נס את הבלתי אפשרי, את אותה "ארץ זבת חלב ודבש" והקמת בית לכולנו - בידיים עובדות, בלב שורשי ועיניים בורקות חזון ויוזמה.

החקלאות שלנו, כחול-לבן, היא לא רק סמל סטטוס בינלאומי להתגאות בו, היא נכס לאומי של ממש, ומעל הכל - היא ערך לאומי, ערך אותו יש להציב בכל עת אל מולנו.

יש לנו עוד הרבה מה לעשות כדי להבטיח את המשך שגשוגם של החקלאות, ההתיישבות העובדת, הקיבוצים והמושבים בארצנו - ובתור התחלה, עלינו לא רק להודות להם ביום חג זה, אלא להשקיע בהם בכל עונות השנה, להיות קשובים לצרכיהם, להשקותם באמונה רבה ולפרוש בפניהם את מגוון המשאבים הראויים להמשך הפריחה. 

חג שבועות, חג הקציר, המים, הביכורים ומתן תורה שמח לכל בית ישראל!

Image may contain: 1 person, standing, cloud, sky, outdoor, text and nature

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב (המחנה הציוני) חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת, יו"ר וועדת המשנה למוכנות צה"ל וביטחון שוטף, וממלא מקום בועדת הכספים. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים ויו"ר תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פועל למען ביטחון ישראל, החזון הציוני ולמען צדק חברתי וחיזוק הדמוקרטיה בישראל.

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©