עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

בלי תקשורת חופשית אין דמוקרטיה

בלי תקשורת חופשית אין דמוקרטיה

יש מעט דברים שפוליטיקאים אוהבים כמו לספר על עצמם ועל הישגיהם. אנחנו מכירים את זה היטב: רק תתנו לפוליטיקאי מיקרופון, או דף פייסבוק משלו, והוא יפליג בסיפורים מדהימים על מסירותו הציבורית והישגיו חסרי התקדים.

זו הסיבה שאסור שפוליטיקאים יחזיקו את המיקרופון.

וזו הסיבה שאסור לנו להתבלבל ולחשוב שהמאבק של הקואליציה הנוכחית בהובלת נתניהו, כחלון, דרעי ובנט נלחמת לשתק ולהגביל את התקשורת נובע מדאגה ואהבה למדינה.

הם אוהבים רק את עצמם, ודואגים רק לעצמם.

והם חלשים כל כך שהם לא יכולים לשאת ביקורת. גם לא כשמשמיעים אותה העיתונאים הכי מוערכים ושקולים שלנו.

הם רוצים שלטון מוחלט.

לי זה ברור שבלי תקשורת חופשית ובלי ביקורת, שלפעמים יכולה להיות מכאיבה ונוקבת, לא תיתכן דמוקרטיה.

אני גם יודע שביקורת עיתונאית היא הרבה פעמים קרש ההצלה האחרון של אזרחים מפני פקידי ונבחרי ציבור שלא עושים את העבודה שלהם או מזלזלים באזרחים. זו לא אמת יפה, אבל זו אמת חיונית לשמירה על המדינה שלנו.

מנסיוני כמפקד סיירת מטכ"ל וכיזם ומנהל בתחום ההיי-טק הרפואי, אני יודע שרק תחקיר מעמיק ואמיתי, כולל של טעויות והחלטות שגויות, הוא המפתח לשיפור יכולות ולהטמעת ערכים של אמירת אמת ושותפות. לא הסתרה ולא מחמאות ריקות.

אלה נורמות והרגלים של דיקטטורות.

החבלה של הקואליציה הנוכחית בתקשורת הישראלית, החיונית לדמוקרטיה ולשמירה על שיח ציבורי פתוח ומושתת על עובדות, היא מעשה מכוער שאסור לעבור עליו בשתיקה.

זה המבחן האמיתי של פוליטיקאים: מי שטובת הציבור לנגד עיניו בעד תקשורת חופשית, אפילו כשהוא יודע שהוא עלול לשלם על כך מחיר אישי. מי שרק טובתו האישית לנגד עיניו משתיק כל ביקורת.

לצערי הממשלה הנוכחית הזו דואגת רק לאינטרסים שלה, ולא לאינטרסים של הציבור. ולכן זו חובתנו כישראלים פטריוטים לשלוח אותה הביתה.

כיו"ר מפלגת העבודה אני אדאג שהתקשורת תישאר חופשית מאיום, והנזק שנעשה עכשיו יתוקן. אני רואה בזה מחוייבות עמוקה שלי לכל אזרח ואזרחית בישראל.

בלי תקשורת חופשית אין דמוקרטיה. ואנחנו, בניגוד למה שהקואליציה הזו עושה, נשמור על ישראל דמוקרטית.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

היום השכימה מפלגת העבודה לבוקר חדש בראשותו של אבי גבאי היו"ר הנבחר שלנו

זו לא הפעם הראשונה שמפלגת העבודה ידעה להתחדש ולרענן את הנהגתה. בניגוד לציניקנים, אני רואה בכך פעולה מבורכת, שמזרימה דם חדש למפלגה, ודאי בזמן שהיא נמצאת באופוזיציה וצריכה למצוא כל העת דרכים להגיע לעמדת השפעה.

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה - מביאים את היום

הם צעירים, הם אכפתיים, הם קוליים, והם גם די משעשעים, למען האמת. חברות וחברי המשמרת הצעירה מעודדים ישראלים וישראליות צעירים להיות מעורבים למען עתיד המדינה. אני בעד. הצטרפו והשפיעו!

על ניסיונות הצנזורה של שרת התרבות מירי רגב

לפעמים צריך לומר את האמת העירומה: נסיונות הצנזורה הבלתי פוסקים של שרת התרבות אינם קשורים כלל לתפקידה. הם קשורים לרצון שלה להיות בכותרות.

נתניהו לא מאמין באף אחד: על מינוי איוב קרא לשר התקשורת

נתניהו לא מאמין באף אחד. כמו ראש ארגון פשיעה, לא כמו ראשון בין שווים בממשלה דמוקרטית, הוא רוצה את כל הסמכויות לעצמו. אולי הוא חושש מהיום שבו יתגלה מה הוא באמת עושה מאחורי הקלעים.

ציון יום הולדתה של המשוררת לאה גולדברג

בגיל חמישים ושמונה עזבה אותנו לאה גולדברג, והיום מציינים אוהביה את יום הולדתה. 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©