עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

בואו נדבר על גזענות

אמש צויין ברחבי העולם היום הבינלאומי למאבק בגזענות

התאריך הזה, 21 למרץ, נקבע על ידי ארגון האומות המאוחדות לפני 57 שנים, אחרי תקרית שבה 69 מפגינים נגד האפרטהייד בדרום אפריקה נורו למוות על ידי המשטרה.

המאבק נגד התופעה המכוערת של גזענות הוא חובתה של חברה מתוקנת. לא מפני שהאו”ם אמר או בגלל שהשמאל מתעקש על זה, אלא כי אנחנו מאמינים שכל אדם, ללא הבדל דת, מין, גזע או נטיה מינית, זכאי לזכויות שוות. זהו ערך יסוד.

גם מגילת העצמאות של מדינת ישראל מבטיחה שמדינת ישראל "תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין”.

לצערנו, היום הזה עדיין לא כאן. מדינת ישראל, שבעבר התמודדה באומץ עם האתגרים המוסריים שלה, הפכה למשותקת. קואליציית הימין לא מעוניינת בשוויון זכויות לכל יושבי הארץ. גרוע מזה, ישנם חברים בקואליציה הזו שמדברים בגלוי על העדפת היהודית על-פני הדמוקרטית, סוג של עליונות של האזרחים היהודים על הקבוצות האחרות.

יושבים בהנהגת המדינה אנשים שמאמינים שיש להפריד בין יולדות על בסיס מוצא ובין תלמידות חרדיות על בסיס עדתי.

אנחנו דוחים בתוקף תפיסות כאלה. ואנחנו דוחים בתוקף את הציניות וחוסר האכפתיות של ממשלת הימין במאבק בתופעות הפסולות של גזענות ויחס מפלה כלפי קבוצות החיות בארץ הזו.

כל חיי האמנתי בשמירה על מדינת ישראל ובטחונה לצד מחוייבות עמוקה לערכים הומניים ושמירה על כבודם וזכויותיהם של כל בני האדם ללא אפליה. חשוב ומהותי בעיניי שישראל תכבד את זכויותיהם של יוצאי אתיופייה ויוצאי חבר העמים, את הבדואים, הערבים, הדרוזים וקבוצות אחרות, נשים וקהילת הלהט"ב.

ביום הזה אנחנו זוכרים שאנחנו מחוייבים לחברה טובה וצודקת יותר.

אנחנו מוכנים להאבק על כך, ואנחנו יודעים שננצח.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
שירות נשים בצבא וכלוחמות בפרט - חשוב להתעצמות צה''ל

"מצפה משר הביטחון להפסיק מימון למכינות קד"צ שמי מראשיהן מתבטא נגד צה"ל" כך ח"כ עמר בר-לב, ערוץ הכנסת

תשובת שר הביטחון לשאילתה בנושא תקיפת חייל דרוזי בצה"ל

תשובתו של שר הביטחון לשאילתה שהגשתי: "עם העברת המידע אודות האירוע נפתחה בעניין חקירת מצ"ח ושני החשודים בתקיפה עצורים כיום בהתאם לפקודת מעצר שהוארכה על ידי בית הדין הצבאי. בנוסף צפוי להיערך תחקיר שיבחן את התנהלות היחידה והמפקדים".

"חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" / ראיון ב"כאן 11"

חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה - לא על ידי מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת ולא על ידי החרדים בכנסת הזו.

בשביל הבנים הדרוזים - רצים יחדיו שכם אל שכם

זכות גדולה נפלה בחלקי להזניק את מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" ולהשתתף בו, מה שהפך גם עבורי למסורת שנתית.

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה - מביאים את היום

הם צעירים, הם אכפתיים, הם קוליים, והם גם די משעשעים, למען האמת. חברות וחברי המשמרת הצעירה מעודדים ישראלים וישראליות צעירים להיות מעורבים למען עתיד המדינה. אני בעד. הצטרפו והשפיעו!

עמר בר-לב בקרב לשחרור ירושלים

הצטרפו אלי למסע שעובר בנשמה הישראלית, וגם בחצר האחורית שלנו. כי גם אם נוח להתעלם, חייבים להחליט. לפני שיהיה מאוחר.

ציון נכשל ביהדות: אורי אריאל ושחיתות הגרעינים התורניים

בואו נדבר רגע על המונח "גרעינים תורניים". מה זה הדבר הזה שאורי אריאל מממן בעשרות מליונים, ומפלגת הבית היהודי עובדת כל כך קשה לפנק בכספי המיסים של כולנו? מדובר באחד ממוקדי השחיתות וההתנשאות הגדולים ביותר במדינת ישראל. כי הייעוד של הגרעינים התורניים הללו, שהם בעצם סניפים של הבית היהודי, הוא ללמד יהודים להיות יהודים.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©