עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

די לשתיקה הרועמת - מחאת המילואימניקים יוצאי הקהילה האתיופית

חייבים לשבור את השתיקה הרועמת!

היאוש של המילואימניקים יוצאי הקהילה האתיופית ומכתב הסרבנות שפרסמו לא יצר גלים, אלא רק דממה. הדממה הזאת מדאיגה במיוחד משום שהיא בדיוק ההוכחה לאדישות הציבורית וסדרי העדיפויות הלקויים של הממשלה הזו.

"אנו אזרחים בישראל יותר ממחצית חייה של המדינה, ורובנו נולדנו וגדלנו בה. אנחנו רואים בישראל כבית שלנו וממלאים אחר כל חובותינו האזרחיות. מאסנו בדרישת המדינה מאתנו להמשיך ולקיים את החוזה לפיו אנו אזרחים בעלי חובות, אך לא אזרחים שווי זכויות.״ מילים כואבות אלו נכתבו על ידי אותם מאות המילואימניקים יוצאי אתיופיה, ועלינו להגיב לצעקתם.

את תופעת הסרבנות בצה"ל אני מגנה בכל תוקף. שירות בצבא ההגנה לישראל, אם בסדיר ואם במילואים, הוא קודם כל חובה, אך גם זכות, שאין שנייה לה. בצה"ל משרתים זה לצד זה אזרחים מכל קצוות החברה, וזה המקום הכי ישראלי לאחות שברים, לצמצם פערים ולייצר מכנה והווי משותף. תפקידנו להגן על הצבא מהתקפות, מימין ומשמאל, ולשמור על האמון הגבוה שהציבור נותן בו.

אך למרות כל אלו, אל לנו להשאר אדישים ולהניח לדממה הרועמת להגיב למחאתם וכאבם. יש להתייחס לסיבות שהובילו את יוצאי הקהילה האתיופית ליזום מחאת סרבנות מהסוג הזה. הם תרמו למדינה, שירתו שירות צבאי מלא, רבים מהם כקצינים ולוחמים, משרתים במילואים, אבל כאזרחים הם נתקלים יום יום בהזנחה והתעלמות מבעיות הקהילה שלהם, הזנחה שמלווה בגזענות ואפליה שיטתית.

בניגוד לנושאים אחרים שממשלת נתניהו הרבתה לעסוק בהם ושזכו להתעניינות ציבורית ותקשורתית, דווקא הנושא הזה נדחק וכמעט ולא זוכה להתייחסות. מאות המילואימניקים יוצאי אתיופיה לא זכו אפילו לקמצוץ מהיחס שלו זכו תושבי עמונה, התאגיד הציבורי, ארגון שוברים שתיקה ואחרים. האם מישהו בקואליציה היה מתייחס בהתעלמות מוחלטת גם לסרבנות של אנשי שמאל? כנראה שאיפה שלא ניתן להסית, לשסות ולגזור קופון פוליטי - שם לא נמצא את חברי הממשלה הזאת.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
צועדים למען אברה מנגיסטו - חירותו היא חירותנו

ח"כ עמר בר-לב בצעדה למען אברה מנגיסטו באשקלון

הברית שלי עם קהילת יוצאי אתיופיה נכרתה בלילה אחד בשנת 1984 - ציון 25 שנים לעליות יהודי אתיופיה בכנסת

בתאריך 6/3/2017 ציינו בכנסת את העליות מאתיופיה במהלך 25 השנים האחרונות.

די לשתיקה! על מכתב המילואימניקים יוצאי אתיופיה שהצהירו כי לא ישרתו במילואים

הקריאה לסרבנות שיוצאת מחלק מחברי קהילת יוצאי אתיופיה המשרתים בצה"ל היא קריאת השכמה למדינת ישראל.

איפה הכסף של התוכנית לשילוב יוצאי אתיופיה בתקציב 17-18?

מתוך הדיונים בוועדת הכנסת על תקציב המדינה: מדוע הכסף לשילוב יוצאי אתיופיה שהיה אמור להיות בתקציב לא מופיע בספר התקציב הסופי?

האם משרד הבריאות עדיין נמנע מקבלת תרומות דם של יוצאי אתיופיה? שאילתא לשר הבריאות יעקב ליצמן

צפו בח"כ בר-לב בשאילתה אל שר הבריאות יעקב ליצמן ובתשובת השר: האם נכון הדבר שמשרד הבריאות טרם יישם את ההמלצות להפסיק את המניעה מקבלת תרומות דם של ישראלים מקהילת יוצאי אתיופיה?

מכתבו של ח"כ עמר בר-לב למנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור

מצורף קישור למכתב אותו כתב ח"כ עמר בר-לב למנכ"לית משרד המשפטים.

נשים יוצאות אתיופיה - סיפור הצלחה

ביום רביעי ב- 30/12/2015 נערך כנס מיוחד לציון 30 שנה לעליית יהדות אתיופיה בנושא "נשים יוצאות אתיופיה : סיפור הצלחה." האירוע החגיגי התקיים בכנסת ישראל ביוזמתם של הח"כים עמר בר-לב ומרב מיכאלי.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©