עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

תפיסת המוסריות של הציבור הישראלי הדרדרה והקצינה - מתוך דיון מיוחד על קדושת החיים וטוהר הנשק

תפיסת המוסריות של הציבור הישראלי התדרדרה והקצינה בשלושים השנה האחרונות, ועלינו האחריות לעצור את המגמה.

"עלינו לעצור מגמת ההדרדרות המוסרית של הציבור הישראלי" ח"כ בר-לב בדיון על טוהר הנשק והפריצה לקו 300

בדיון על קדושת החיים וטוהר הנשק בצה"ל לאור משפט אזריה, שנערך ביום שלישי 14/3/2017, ציינתי כי בדיוק לפני 33 שנה ויומיים פרצתי בראש הכוח אל אוטובוס קו 300 בו ארבעה מחבלים חטפו בני ערובה ישראלים.

הרגנו שניים מהמחבלים במקום, ואת השניים שנשארו בחיים הוציאו להורג אנשי השב"כ כעבור כמה שעות. 

האירוע התגלגל לכדי פרשה ציבורית גדולה ומחאתית, אשר  בסופה לא נותר ספק שמעשיה של אחת מרשויות הביטחון המרכזיות של מדינת ישראל הוא בלתי מוסרי, שלא תואם את עקרונות המוסר וקדושת החיים.

לעומת זאת, באירוע החייל היורה בחברון, לא מדובר בילד של כולנו, כי אם בלוחם שלא פעל בהתאם לנהלים והוראות הפתיחה באש, לערכי טוהר הנשק וקדושת החיים. אך הציבור הישראלי ברובו הפך פניו, ואת אמות המוסר שהחזיק לפני עשורים בודדים השליך בשל רגשות נקם ושנאה, ולכן ראה במעשה החייל נכון וצודק. 

מדובר בתהליך הקצנה והתדרדרות בתפיסה המוסרית של הציבור הישראלי. אירוע זה אינו מקרי, היות ומדובר בתהליך מכוון והדרגתי המונע על ידי פוליטיקאים ומנהיגים שהשתמשו באירוע המצער ככלי ניגוח פוליטי, ונתנו רוח גבית לשבירת הערכים ההומניים והיהודיים הבסיסיים.

גם כאשר החברה הישראלית חווה משברים, שוב אלו צה"ל ומפקדיו, כשהרמטכ"ל בראשם, ששמרו עלינו מפני עצמנו, ועמדו גם בעת משבר מול הרחשים והמסיתים, תוך דבקות בערכינו היהודיים ההומניים וברוח צה"ל.

 

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
הבלוקצ'ין הוא הדור השלישי של המהפכה החברתית

מתוך דבריי בכנס בנושא ממשל, בלוקצ'ין ומטבעות דיגיטליים של ארגון הבוגרים של הבינתחומי

ארבעים שנה למכתב הקצינים

חלפו 40 שנה מאז חתמתי יחד עם קבוצה של כ-400 קציני מילואים על "מכתב הקצינים" - והשאיפה לשלום והסדר מדיני עודנה חיה וקיימת. 

לא נאפשר לאיראן להחזיק את השאלטר להצתת האיזור

"מדינת ישראל היכתה מכה קשה את מערכות הסורים והאיראנים, והמסר הזה נקלט" כך ח"כ עמר בר-לב לרינה מצליח בחדשות 2 / 10.2.18 >>

הכנס השנתי של ארגון צעירי בני ברית העולמי באורלנדו

סופ"ש של תקווה יחד עם 4000 צעירות וצעירים יהודים מכל העולם

כשלא יורים עלינו - הקואליציה לא סופרת את ביטחונם של אזרחי הצפון

כשהמצב מתערער, פתאום כולם מדברים על חשיבות המיגון והממ"דים בצפון, בעוד רק לפני חודשים מספר היתה זו אותה הקואליציה שהתנגדה שוב להצעות החוק שהעלתי שמטרתה לתת מענק לצורך הוספת מרחב מוגן דירתי וקומתי בישובים סמוכים לגבול. 

כיצד ניתן למנוע את המשבר ההומניטרי בעזה? ראיון בחדשות הבוקר

"אם לא נאפשר תקווה ותעסוקה לפלסטינים בעזה – האסון ההומניטרי יתפוצץ לנו בפנים" כך אמר ח"כ בר-לב לניב רסקין בחדשות הבוקר של קשת. צפו

על ממשלת ישראל להוביל מהלך ארוך טווח ברצועה שיעדו פירוז תמורת פיתוח

כל בכירי מערכת הביטחון תמימי דעים שעזה נמצאת על סף פיצוץ של משבר הומניטרי, כזה שאי אפשר עוד להתעלם מקיימו. קראו את דבריי מתוך שבתרבות ברמת-גן בהנחיית אבי בטלהיים 3.2.18

שירות נשים בצבא וכלוחמות בפרט - חשוב להתעצמות צה''ל

"מצפה משר הביטחון להפסיק מימון למכינות קד"צ שמי מראשיהן מתבטא נגד צה"ל" כך ח"כ עמר בר-לב, ערוץ הכנסת

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©