עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg admin@omerbarlev.co.il מפלגת העבודה

כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

 כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה.

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

כיו"ר משותף של השדולה לדיור (יחד עם אורלי לוי ודב חנין) אני לא מוכן לקבל את העובדה שמדינת ישראל חזקה כלכלית וחלשה חברתית. נוח לממשלה לקבוע קריטריונים ולדבר באחוזים, על מה שמעל ומתחת לקו העוני, אבל היא מתעלמת מכך שמאחורי המספרים נמצאים בני אדם. פשוט שוכחת את מי עליה לשרת. בעוד מספר המשפחות ללא קורת גג הזקוקות לדיור ציבורי הולך וגדל - המענה עבורן מצטמצם.

בסופו של דבר, המדינה לא מצליחה להתמודד עם זה - פשוט כי היא לא רוצה. היא לא רוצה להתמודד עם העוני והעדר המענה לכ-10,000 משפחות, משפחות חד הוריות, בעלי מוגבלויות ונזקקים, הממתינות בתור הארוך, חלקן למעלה מעשר שנים, לדיור ציבורי. הממשלה לא רוצה להתמודד עם השכבות המוחלשות בחברה, עם האנשים שהכי זקוקים לה. והיום שוב נוכחנו לדוגמה מצערת, כאשר אף שר או נציג ממשלה לא הופיע בדיון הראשי בשדולה, לא הגיע לשמוע את אותם אנשים חסרי בית, כדי לתת להם מענה אנושי כלשהו.

ללא תכנית לאומית והשקעת משאבים יעודיים בצמצום העוני ובהגדלת מספר הדירות לזכאי הדיור הציבורי, דבר לא ישתנה. הדרך לעשות זאת אינה בקביעת תקציבים חד-פעמיים המותנים בשר אוצר כזה או אחר, אלא בקביעת תוכנית רב-שנתית המעוגנת בבסיס תקציב המדינה שיעודה הורדת קו העוני לממוצע הקיים במדינות ה-OECD וכך גם לגבי הדיור הציבורי. 

הדרך להתמודדות עם המשבר הזה מתחילה בהכרה, ובהמשך יש לפעול באמצעות חקיקה, הכנסת הדיור הציבורי בבסיס התקציב, והתנעת מהלכים לטווח הרחוק. זה חייב להיות מותנה אך ורק במדיניות בלתי תלויה, מעוגנת וקבועה.

אנו, השותפים למאבקם, נשים את הדרישות האלו על השולחן ואנו בסוף נהיה אלו שנבצע אותן. מתי? כשנחליף את הממשלה הרעה הזו, ממשלה שלא רואה בעינייה את אזרחי ישראל.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
50 שנה ל"מסדר הלוחמים" ו-70 שנה להקמת המדינה

 אני שמח לשתף אתכם בדברים שנשאתי היום באירוע לפתיחת התערוכה ההיסטורית והמיוחדת 50/70 - מרסל ינקו מאייר את חיים חפר, במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

"חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה" / ראיון ב"כאן 11"

חוק הגיוס מוכיח שאי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה - לא על ידי מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת ולא על ידי החרדים בכנסת הזו.

בשביל הבנים הדרוזים - רצים יחדיו שכם אל שכם

זכות גדולה נפלה בחלקי להזניק את מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" ולהשתתף בו, מה שהפך גם עבורי למסורת שנתית.

עמר בר-לב כפי שמעולם לא הכרתם

קווי בר-לב: הפרידה הכואבת מאביו ביום הראשון של כיתה א'. השיחה המפחידה עם אהוד ברק לפני הגיוס לסיירת מטכ"ל. והטריאתלונים המתישים שהוא גומא גם בגיל 63. רגע לפני הפריימריז במפלגת העבודה, עמר בר-לב מסביר בראיון אישי איך נדבק בחיידק הפוליטי ולמה אפשר לפנטז על הפלת נתניהו. מאת ד"ר רויטל עמרן, "מעריב"

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה - מביאים את היום

הם צעירים, הם אכפתיים, הם קוליים, והם גם די משעשעים, למען האמת. חברות וחברי המשמרת הצעירה מעודדים ישראלים וישראליות צעירים להיות מעורבים למען עתיד המדינה. אני בעד. הצטרפו והשפיעו!

על ניסיונות הצנזורה של שרת התרבות מירי רגב

לפעמים צריך לומר את האמת העירומה: נסיונות הצנזורה הבלתי פוסקים של שרת התרבות אינם קשורים כלל לתפקידה. הם קשורים לרצון שלה להיות בכותרות.

חג שבועות שמח!

אני מאחל לכולכם ולכולכן חג שבועות שמח, עם חיבור בריא לאדמה ולטבע. חג שמח

ציון נכשל ביהדות: אורי אריאל ושחיתות הגרעינים התורניים

בואו נדבר רגע על המונח "גרעינים תורניים". מה זה הדבר הזה שאורי אריאל מממן בעשרות מליונים, ומפלגת הבית היהודי עובדת כל כך קשה לפנק בכספי המיסים של כולנו? מדובר באחד ממוקדי השחיתות וההתנשאות הגדולים ביותר במדינת ישראל. כי הייעוד של הגרעינים התורניים הללו, שהם בעצם סניפים של הבית היהודי, הוא ללמד יהודים להיות יהודים.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©