עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

 כשהזכות הבסיסית לחיים בכבוד ולקורת גג קורסת תחת ידה של הממשלה.

יום הדיור הציבורי בכנסת שחל היום היה בחלקו הגדול אירוע עצוב. אנשים הגיעו לדיונים בכוונה אחת - להשמיע את זעקתם, את כאבם, לצעוק את אכזבתם ללא עטיפות מיותרות, כי להם אין כבר מה להפסיד. מדינת ישראל נטשה אותם, הם נותרו חסרי כל, עם השנים מספרם עולה והם נשארים תלויים על פי תהום, ללא כל חבל הצלה הנראה באופק.

כיו"ר משותף של השדולה לדיור (יחד עם אורלי לוי ודב חנין) אני לא מוכן לקבל את העובדה שמדינת ישראל חזקה כלכלית וחלשה חברתית. נוח לממשלה לקבוע קריטריונים ולדבר באחוזים, על מה שמעל ומתחת לקו העוני, אבל היא מתעלמת מכך שמאחורי המספרים נמצאים בני אדם. פשוט שוכחת את מי עליה לשרת. בעוד מספר המשפחות ללא קורת גג הזקוקות לדיור ציבורי הולך וגדל - המענה עבורן מצטמצם.

בסופו של דבר, המדינה לא מצליחה להתמודד עם זה - פשוט כי היא לא רוצה. היא לא רוצה להתמודד עם העוני והעדר המענה לכ-10,000 משפחות, משפחות חד הוריות, בעלי מוגבלויות ונזקקים, הממתינות בתור הארוך, חלקן למעלה מעשר שנים, לדיור ציבורי. הממשלה לא רוצה להתמודד עם השכבות המוחלשות בחברה, עם האנשים שהכי זקוקים לה. והיום שוב נוכחנו לדוגמה מצערת, כאשר אף שר או נציג ממשלה לא הופיע בדיון הראשי בשדולה, לא הגיע לשמוע את אותם אנשים חסרי בית, כדי לתת להם מענה אנושי כלשהו.

ללא תכנית לאומית והשקעת משאבים יעודיים בצמצום העוני ובהגדלת מספר הדירות לזכאי הדיור הציבורי, דבר לא ישתנה. הדרך לעשות זאת אינה בקביעת תקציבים חד-פעמיים המותנים בשר אוצר כזה או אחר, אלא בקביעת תוכנית רב-שנתית המעוגנת בבסיס תקציב המדינה שיעודה הורדת קו העוני לממוצע הקיים במדינות ה-OECD וכך גם לגבי הדיור הציבורי. 

הדרך להתמודדות עם המשבר הזה מתחילה בהכרה, ובהמשך יש לפעול באמצעות חקיקה, הכנסת הדיור הציבורי בבסיס התקציב, והתנעת מהלכים לטווח הרחוק. זה חייב להיות מותנה אך ורק במדיניות בלתי תלויה, מעוגנת וקבועה.

אנו, השותפים למאבקם, נשים את הדרישות האלו על השולחן ואנו בסוף נהיה אלו שנבצע אותן. מתי? כשנחליף את הממשלה הרעה הזו, ממשלה שלא רואה בעינייה את אזרחי ישראל.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
הבלוקצ'ין הוא הדור השלישי של המהפכה החברתית

מתוך דבריי בכנס בנושא ממשל, בלוקצ'ין ומטבעות דיגיטליים של ארגון הבוגרים של הבינתחומי

ארבעים שנה למכתב הקצינים

חלפו 40 שנה מאז חתמתי יחד עם קבוצה של כ-400 קציני מילואים על "מכתב הקצינים" - והשאיפה לשלום והסדר מדיני עודנה חיה וקיימת. 

מי קובע ומי פועל נגד החינוך הממלכתי

ראו תגובתי מעל בימת הכנסת להצעת חוק נוראית נוספת, הפעם בנושא חינוך 

כשלא יורים עלינו - הקואליציה לא סופרת את ביטחונם של אזרחי הצפון

כשהמצב מתערער, פתאום כולם מדברים על חשיבות המיגון והממ"דים בצפון, בעוד רק לפני חודשים מספר היתה זו אותה הקואליציה שהתנגדה שוב להצעות החוק שהעלתי שמטרתה לתת מענק לצורך הוספת מרחב מוגן דירתי וקומתי בישובים סמוכים לגבול. 

שירות נשים בצבא וכלוחמות בפרט - חשוב להתעצמות צה''ל

"מצפה משר הביטחון להפסיק מימון למכינות קד"צ שמי מראשיהן מתבטא נגד צה"ל" כך ח"כ עמר בר-לב, ערוץ הכנסת

הצע"ח שימוש במידע ושמירת סודיות רפואית בביטוח

מטרת הצעת חוק זו היא להבטיח את שמירת סודיות המידע הרפואי של המבוטח, ולהבטיח שהשימוש במידע הרפואי ייעשה לטובת ביטוחו בלבד בהתאם לצרכי חברת הביטוח. כמו כן, ההצעה קובעת שחברת הביטוח תהא מחויבת להבהיר למבוטח שאינו חייב להסכים לאפשר לחברה להשתמש במידע הרפואי האישי שלו לצרכים שאינם התקשרות עמו בלבד.

הצע"ח איסור משיכת רכיב פיצויי הפיטורין בגמל ע"י המעביד

הצעת חוק זו באה להסדיר את יחסי עובד ומעביד בנוגע לרכיב פיצויי הפיטורין של העובד בקופת הגמל. 

הצע"ח ארוחה יומית לתלמידי חטיבות ביניים

הרחבת ארוחה יומית לתלמיד גם לתלמידי חטיבות הביניים - כי הרעב אינו מסתיים בכיתה ו'.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©