עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

ח"כ בר-לב השתתף ביום עיון לזכרו של יגאל אלון

פיתרון המדינה האחת הוא משאלת הלב המשותפת של הימין והרשימה המשותפת.

בבית יגאל אלון, ביום העיון השנתי לזכרו, ציטטתי את דבריו באומרו ״אם אני גורס פשרה טריטוריאלית אין זה משום העדרן של זכויות היסטוריות, אלא למרות זכויות אלה, למען מטרה היסטורית לא פחות חשובה – השלום".״תכנית אלון״ הוגשה לרוה״מ לוי אשכול כחודש לאחר מלחמת ששת הימים, לפני חמישים שנה, ויסודותיה עדיין רלוונטיות לימינו. הנחות היסוד העיקריות עליהן דיבר אלון היו: מצב  האיבה לא מועיל לצדדים, יש לשמור על שלמות גיאו-אסטרטגית של ישראל, מימוש החזון הציוני כמדינה בטוחה יהודית ודמוקרטית עם רוב דמוגרפי יהודי, וכי זכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית ללא פגיעה בביטחון ישראל.

לפני חמישים שנה אלון ואחרים כבר הבינו את מה שהיום לא מוכנים לשמוע - מדינה אחת זה הרס הציונות. בפיתרון של מדינה אחת קיימות שתי אפשרויות: 1. לתת לפלסטינים זכויות שוות ולהפוך למדינת כל אזרחיה - חזון הרשימה המשותפת. 2. לא לתת זכויות שוות - חזון אחרית הימים של הימין שיוביל למדינת אפרטהייד.

אז כשטרמאפ אומר שלא משנה מה הפיתרון, שתי מדינות או אחת, העיקר שיהיה הסכם - בעצם גם הוא כבר מוותר עבורנו על החזון הציוני. אלו לא בשורות טובות למדינת ישראל, אבל העובדה שטראמפ אומר שכדי להגיע להסכמות צריכים להעשות ״ויתורים כואבים״ וגם ממליץ לנתניהו להפסיק לבנות בהתנחלויות, הוא בעצם מאותת שהמדיניות האמריקאית כלפי ישראל לא תשתנתה, גם כשהתפאורה נעימה יותר.

על מנת להיות חלק מאומות העולם, מחובתנו לפעול למימוש החזון הציוני - וזה יכול לקרות רק באמצעות היפרדות. 

עדיין כל הקלפים בידיינו - החזון הוא שלנו, הרצון הוא שלנו, הנחישות שלנו - כעת צריך שגם היוזמה והמנהיגות תהינה שלנו.

עוד פרסומים באתר בנושאים דומים
50 שנה ל"מסדר הלוחמים" ו-70 שנה להקמת המדינה

 אני שמח לשתף אתכם בדברים שנשאתי היום באירוע לפתיחת התערוכה ההיסטורית והמיוחדת 50/70 - מרסל ינקו מאייר את חיים חפר, במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

בין לבין - בין אדם לחברו ובין אדם למקום / יום כיפור תשע"ח

הימים האחרונים בעוצמתם הכואבת כאילו נכתבו כדי לתת לנו בעיטה בבטן, שנגיע לקצה גבול הקיבולת, כדי להבין שאין מנוס מלפתוח דף חדש כבר בשנה הקרובה.

שנה טובה! ערב ראש השנה תשע"ח

ערב ראש השנה הינו מועד חגיגי - שעת מחשבה והרהור, שעת תכנון וברכה לכל בית ישראל.

"למרות ההפחדות מצד נתניהו ואחרים, אזרחי ישראל יכולים להמשיך לישון בשקט" ח"כ בר-לב אצל שי ושרון

צפו בראיון שנערך איתי אצל שי ושרון, ערוץ 2 - על הגבול הצפוני, הגרעין האיראני, חוק הגיוס וביטחון ישראל בכלל

מסה קריטית של שחיתות סביב בנימין נתניהו

בימים האחרונים אנחנו עדים לכך שקבוצה סגורה של מקורבים מובילה את המערכת הציבורית לשיתוק וניוון, פוגעת בכלי התקשורת, בדמוקרטיה ובביטחון הלאומי שלנו. כאשר כל הכוורת המקורבת לרוה”מ נחקרת או חשודה בפרשות שוחד ושחיתות, זו בהחלט אינה תופעה שולית אלא מסה קריטית והרסנית. 

היום השכימה מפלגת העבודה לבוקר חדש בראשותו של אבי גבאי היו"ר הנבחר שלנו

זו לא הפעם הראשונה שמפלגת העבודה ידעה להתחדש ולרענן את הנהגתה. בניגוד לציניקנים, אני רואה בכך פעולה מבורכת, שמזרימה דם חדש למפלגה, ודאי בזמן שהיא נמצאת באופוזיציה וצריכה למצוא כל העת דרכים להגיע לעמדת השפעה.

ברכות חמות לאבי גבאי על היבחרו להנהגת מפלגת העבודה

מפלגת העבודה יוצאת הערב לדרך חדשה עם תקווה חדשה. דרך של אחדות השורות ובשורה אמתית ורעננה לקראת המאבק על ליבו של הציבור הישראלי ומאבק מול הימין למימוש החזון הציוני - מדינת הלאום של העם היהודי, דמוקרטית, בטוחה וצודקת.

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©