עמר בר-לב חבר הכנסת עמר בר-לב, מפלגת העבודה http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg http://omerbarlev.co.il/images/banners/omer/omer-bar-lev.jpg [email protected] מפלגת העבודה

דבריי בכנס ברומא של האסיפה הפרלמנטרית של נאט"ו למזה"ת

בתגובה לדברי הנציג הבריטי ונציגים ערבים אחרים, בכנס בו אני משתתף ברומא כנציג הכנסת באסיפה הפרלמנטרית של נאט"ו למזה"ת, שטענו כי הכאוס במזה"ת מקורו בסכסוך הישראלי-פלסטיני, אמרתי: או שזו צביעות של הדוברים או שזה חוסר הבנה ובורות שלהם.

הוספתי, למען הסר ספק, כי המגמות המתרחשות כיום במזרח התיכון, לא קשורות לסכסוך הישראלי-פלסטיני, אלא תולדה של מאבק דתי בתוך האיסלאם. הן בעיקר תולדה של שתי תופעות פנימיות בעולם האיסלאמי: האחת - העימות של דאעש הסונית כנגד הסונים המתונים, כמו סעודיה, מצרים וירדן, והשניה - העימות בין השיעים לסונים באיזור.

הקונפליקט הישראלי-פלסטיני אינו קשור לאיום המגיע מהמזרח התיכון על העולם הדמוקרטי.

לעומת זאת, האיום האיראני והנוכחות האיראנית באיזור, אם בתימן או בלבנון עם חיזבאללה, הוא הסיבה העיקרית כיום לחוסר היציבות במזה"ת.

צפו בדבריי בכנס >>

 

חבר הכנסת עמר בר-לב

חבר הכנסת עמר בר-לב, מתמודד לראשות מפלגת העבודה. חבר וועדת החוץ והביטחון בכנסת. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר. מקים תנועת "אחרי!". ממייסדי תנועת "שלום עכשיו". ממייסדי חברת "איתוראן". פעיל למען ביטחון ישראל ולמען צדק חברתי וחברה נאורה ומתקדמת בישראל.

חדשות ועדכונים מח"כ בר-לב

load more hold SHIFT key to load all load all

כל הזכויות שמורות לעמר בר-לב 2014 ©