הדברת מזיקים

אם יש לכם בעיות של מזיקים כדאי לטפל בהם על ידי מדביר.

בעיית ג'וקים

אם יש לכם ג'וקים במקום המגורים או בעסק יש כמה דברים שאפשר לעשות:

שמירה על ניקיון הבית: ג'וקים נמשכים למזון ולחות, ולכן חיוני לשמור על סביבת מגורים נקייה. נקו מיד אשפה ופירורים, אחסנו מזון בכלים אטומים ורוקנו באופן קבוע פחי אשפה.

הפחיתו עומס גרוטאות וחפצים מיותרים: ג'וקים משגשגים באזורים עמוסים, מכיוון שהם מספקים נקודות מסתור ושטחי קינון. טהר את הבית שלך, במיוחד באזורים כמו מרתפים, עליות גג ומקומות אחסון.

בידקו שעל הנקודות כניסה אטומות : ג'וקים יכולים להיכנס לבית דרך סדקים ורווחים זעירים. בידקו שכל הפתחים של הבית אטומים. מתחת לדלתות אפשר לשים גומיות אטימה. שימו לב למרווחים סביב חלונות, דלתות, צינורות וקווי שירות.

תקנו גורמים ללחות בבית: מנעו מקורות ללחות כמו חדר לא מאוורר של מייבש כביסה או מקומות אחרים, מכיוון שג'וקים זקוקים למים כדי לשרוד. תיקון צנרת דולפת, הקפדה על אוורור תקין בחדרי רחצה ובמטבחים, והשתמש במסיר לחות במידת הצורך.

השתמש בפיתיון ומלכודות: פיתיונות ומלכודות ג'וקים יכולים להיות יעילים בהדברת ג'וקים. שימו תחנות פיתיון או מלכודות דביקות באזורים שבהם ראית פעילות ג'וקים. פעל לפי ההוראות המופיעות על המוצר לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

קוטלי חרקים: אם יש בעיה חמורה, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בקוטלי חרקים. ישנם תרסיסים, אבקות וערפילים שונים זמינים שנוסחו במיוחד להדברת תיקנים. עם זאת, היזהר בעת שימוש בקוטלי חרקים, ופעל תמיד לפי ההוראות המסופקות. נסו לזהות את סוג הג'וק ואם מדובר בתיקן אמריקני או תיקן גרמני יש להם חומרי הדברה משלהם.

במקרה שהבעיה לא נפתרת כדאי לפנות לעזרה של מדביר מקצועי. למדבירים מקצועיים יש מומחיות בהתמודדות עם כל סוגי המזיקים והם יכולים לספק פתרונות מותאמים להעלמת ג'וקים מהבית.

נוסף לבית הם מבצעים גם ריסוס בביוב על ידי הרמת המכסה וריסוס בחומר מתאים.

כדאי לזכור שהדברת תיקנים דורשת התמדה ושילוב של שיטות. חשוב לטפל בגורמים השורשיים ולנקוט בצעדים יזומים כדי למנוע נגיעות עתידיות.

בעיית עכברים

עכברים עלולים לגרום נזק לרכוש ולהעביר מחלות.

כדי לפתור את הבעיה כדאי לנקוט בכמה צעדים:

זיהוי נקודות כניסה: בדיקה של הבית על רווחים או פתחים שעכברים יכולים להשתמש בהם כדי להיכנס כמו פתחים מעלית גג או ממקומות אחרים. כדאי לאטום את נקודות הכניסה הללו באמצעות קצף איטום, או חומרי איטום מתאימים אחרים כדי למנוע מעכברים להיכנס פנימה.

פיזור מלכודות: מלכודות הן שיטה נפוצה לתפיסה והדברת עכברים. ישנם סוגים שונים של מלכודות זמינות, כולל מלכודות דבק, מלכודות נדנדה  ומלכודות מסוגים אחרים. כדאי להניח אותן באזורים שבהם מבחינים בפעילות עכבר, כגון לאורך קירות או ליד מקורות מזון. במלכודות כדאי לשים במבה .צריך לבדוק את המלכודות באופן קבוע והשליך את העכברים שנלכדו בבטחה.

שימוש בתחנות פיתיון: תחנות פיתיון הן אפשרות נוספת לשליטה בעכבר. אלו קופסאות קטנות או מיכלים המכילים פיתיונות רעלים. עכברים נכנסים לתחנות הפיתיון, צורכים את הפיתיון, ואז חוסלים. חשוב לנקוט משנה זהירות בעת שימוש בפיתיונות רעלים, במיוחד בבתים עם חיות מחמד או ילדים קטנים, מכיוון שהם עלולים להזיק אם הם נבלעים על ידי בעלי חיים שאינם מטרה.

אם זה אפשרי כדאי להשתמש בשירותי של לוכד עכברים מנוסה.